Čtvrtek, 19. květen 2022

Předvánoční čas v domovech důchodců

Domov Loučka

Je mnohaletou tradicí, že zástupci města a Komise pro občanské záležitosti navštěvují v předvánočním čase naše bývalé občany, kteří dnes tráví podzim svého života v domovech důchodců nebo v sociálních ústavech. Nejinak tomu bylo i letos, kdy jsme se vydali do podobných zařízení v Návojné, Nedašově, Loučce, Hrobicích, Luhačovicích a v Lukově.

Tato emotivní setkání nám přináší mnohé zážitky či sdělení od našich seniorů. A těm snad trochu předvánoční pohody a pocitu, že na ně ve Slavičíně nezapomínáme. Nejvíc se vzpomíná - na rodinné příslušníky, práci, rodné město či obec, přátele a známé. Někdy je setkání veselé a dozvídáme se, kolik sní která babička k obědu knedlíků či kolik mám galánů. Jindy při vzpomínce na mladá léta či nějaký smutný zážitek i nějaká ta slza ukápne. Všichni naši senioři ale moc na naše město vzpomínají a velmi rádi čtou Zpravodaj. Někteří vítají každý řádek v něm, jiní by raději zmenšili rubriku, ve které naši spoluobčané vzpomínají na zemřelé …

Prostě jako v životě - co člověk, to názor. Dobře se ale poslouchá, že se naši senioři mají krásně. Nejednou jsme slyšeli, že jim nic nechybí a že se mají tak dobře, jak se v životě neměli. Jen to zdraví kdyby vydrželo.

Popřejme našim seniorům do nového roku 2009 hlavně tolik vzpomínané zdraví a životní optimismus. Pokud někoho z nich znáte, vzpomeňte. Fotka je ze setkání v Loučce, ale pozdravovali jsme za nás za všechny samozřejmě ve všech domovech.

Ing. Jaroslav Končický, starosta

Vytvořeno 5.3.2009 15:43:39 | přečteno 2938x | Marie Rumplíková