Zdravotnictví patří mezi priority

Potřeba řešit některé otázky v oblasti zdravotnictví přivedla do našeho města na jednání Ing. Bronislava Fuksu, člena Rady Zlínského kraje zodpovědného za oblast zdravotnictví.

Hlavním bodem jednání byl požadavek města Slavičín na posílení výjezdového stanoviště Zdravotnické záchranné služby (ZZS) ve Slavičíně o jedno vozidlo. Rada města vznesla tento požadavek z důvodu, že od 1. 1. 2008 došlo ke změně v typu poskytované péče v Městské nemocnici Slavičín a všichni akutní pacienti jsou převáženi do Zlína. To logicky znamená, že sanitní vozidlo je mimo náš region více než doposud. Pan radní uvedl, že ZZS již v předstihu od května 2007 rozšířila provoz výjezdové skupiny ve Valašských Kloboukách na nepřetržitý provoz a od 1. října 2007 realizuje ve Slavičíně potkávací systém , který umožňuje efektivnější využití sloužícího lékaře. V blízké budoucnosti je také připravováno zřízení výjezdového stanoviště v Luhačovicích, což bude mít za následek další zlepšení dostupnosti poskytované zdravotní péče pro slavičínský region. Po dobudování krajského střediska ZZS (září 2008) se budou připravovat podklady pro modernizaci a případné rozšíření stanovišť ZZS a jejich služeb. Do konce roku 2008 by měl vstoupit v platnost zákon, který legislativně určí další kroky pro zkvalitnění zdravotní péče poskytované ZZS v koordinaci s rozvojem celého Integrovaného záchranného systému. To je také jednou z priorit Zlínského kraje v oblasti zdravotnictví.
I v letošním roce plánuje ZZS obměnu svého vozového parku. Bylo dojednáno, že jedno z vyřazených sanitních vozidel bude převedeno, po potřebném schválení v orgánech kraje, městu Slavičín pro potřeby sboru dobrovolných hasičů.
Přímo v nemocnici byla také projednána otázka možné budoucí spolupráce městské nemocnice s krajskými nemocnicemi v oblastech, kde se tato spolupráce jeví jako výhodná - je to například oblast nákupu léčiv a zdravotnického materiálu.

Ing. Jaroslav Končický
starosta

Vytvořeno 22.4.2008 9:49:49 - aktualizováno 5.3.2009 15:38:32 | přečteno 1757x | Marie Rumplíková
load