Cyklostezka na Luhačovské ulici

Uzavírka Luhačovská

Opravy Luhačovské ulice jsou již více než dva měsíce v plném proudu. Přeložka vodovodu je hotová, po postavení silniční obruby bude rekonstruován povrch komunikace a také chodník po celé délce ulice. Již několikrát jsme informovali o naší snaze postavit na Luhačovské ulici cyklostezku, která by umožnila svedení cyklistů mimo krajskou komunikaci. Rádi sdělujeme, že naše snaha byla korunována úspěchem.

Ze Státního fondu dopravní infrastruktury (SFDI) jsme obdrželi informaci, že náš projekt byl úspěšný. Na celkových nákladech cyklostezky ve výši cca 5,836 mil. Kč se bude SFDI podílet částkou 2,826 mil. Kč. Vzhledem ke skutečnosti, že se jedná o státní dotaci, musí být stavba realizována a vyúčtována do konce letošního roku. Práce tedy budou probíhat současně s rekonstrukcí ulice Luhačovská. Zde je výhodou, že dodavatel rekonstrukce Luhačovské zvítězil také ve výběrovém řízení na realizaci cyklostezky, což značně zjednoduší a urychlí postup prací.
Za nevýhodu můžeme považovat fakt, že stávající dopravní omezení na Luhačovské ulici potrvá až do listopadu 2009. Tu větší úsek, tu menší, tu se semafory, tu jen svislé dopravní značení. Bez tohoto omezení stavbu samozřejmě není možné realizovat. Nicméně se můžeme těšit, že na konci letošního roku bude Luhačovská ulice kompletně v novém kabátě. Na jednu stranu je to dlouhá doba, na straně druhé připomenu (a to nejen školákům), že jsme již v polovině prázdnin. Věřím, že se vše za pomoci odborných firem a za vstřícného a trpělivého přístupu občanů, kteří mají na Luhačovské ulici své nemovitosti, podaří ku spokojenosti nás všech.
Ing. Jaroslav Končický, starosta

Vytvořeno 20.7.2009 13:50:59 - aktualizováno 3.8.2009 12:15:02 | přečteno 2175x | Marie Rumplíková
load