Čtvrtek, 9. prosinec 2021

Fara ve Slavičíně potřebuje další pomocníky

Oprava fary ve Slavičíně byla zahájena v průběhu měsíce dubna a byli bychom rádi, kdyby byla dokončena do konce měsíce října letošního roku.

Záměr na rekonstrukci a modernizaci budovy je připravován již od roku 2007. Na realizaci I. etapy, která spočívá ve výměně oken a vstupních dveří, doplnění vnější izolace, v kompletní rekonstrukci a doplnění rozvodů elektroinstalace a odvodnění budovy Farního úřadu Slavičín, se nám podařilo získat dotaci ze Zlínského kraje ve výši 220 tis. Kč. Město Slavičín přispělo ze svého rozpočtu částkou 200 tis. Kč. Vzhledem k tomu, že budova je již hodně zastaralá (patří mezi nejstarší budovy ve Slavičíně), opravy jsou mnohem rozsáhlejší, a je proto potřeba mnohem více finančních prostředků. Převážnou část finančních prostředků poskytují občané prostřednictvím svých darů. Po dokončení oprav bude spodní část fary využívána jako farní úřad a knihovna se společenskou místností, horní část bude sloužit pro bydlení. Rádi bychom upravili i okolí budovy, a to tak, aby byl zajištěn bezbariérový vstup do spodních prostor. Zda se přistoupí i k opravě střechy a fasády, to bude odvislé od toho, kolik finančních prostředků bude k dispozici a jak aktivní budou brigádníci, kteří chodí na faru pomáhat. Pokud se budete chtít podívat, jak práce probíhají, jste srdečně zváni. Jste vítáni i vy, kteří chcete přiložit ruku k dílu nebo přispět finančně. A jak to vypadá ve skutečnosti, můžete vidět na http://slavicinska-farnost.ic.cz/?cat=31. Po dobu rekonstrukce je farní úřad dočasně přemístěn do budovy Nadace Jana Pivečky na Horním náměstí č. 111 ve Slavičíně.

Ing. Pavel Studeník, místostarosta

Vytvořeno 16.7.2009 11:48:20 | přečteno 2402x | Marie Rumplíková