Hodně šikovný Šikula

model tanku

Snad těmito třemi slovy by se dal zhodnotit devátý ročník modelářské soutěže Slavičínský Šikula, který proběhl ve dnech 28. - ; 29. března 2009 v Sokolovně.

Stovky modelů letadel, bojové techniky nebo celých krajin (diorám) opět potěšily nejen přítomné a soutěžící modeláře, ale v nebývalé míře i slavičínskou veřejnost. Právě návštěvnost akce ukázala, že akce není samoúčelná a celá soutěž tak není jen zápolením modelářů mezi sebou.

Je úžasné, co všechno dokážou ruce modeláře - ať ty dětské nebo dospělé. Stovky hodin trpělivé práce při sestavování modelů pro všechny modeláře, pro ty dospělé většinou ještě vychovávání malých modelářů. Výsledkem modelářského snažení je mnohdy malý, ale o to krásnější a podrobněji propracovaný model.

Soutěž v rukou hlavních organizátorů Ing. Martina Procházky a Tomáše Hájka dospěla, zkušenosti z minulých ročníků se daří dobře zúročovat. Zejména těmto dvěma modelářským nadšencům patří poděkování modelářů i veřejnosti za pěknou soutěž. A také za práci s dětmi v klubu modelářů a při výchově modelářské omladiny. V modelařině totiž dvojnásob platí, že jen cvičení dělá mistry.

Akce je spolupořádána Domem dětí a mládeže a podílí se na ní spousta dobrovolníků. Bez jejich práce by Šikula na jednu nohu pokulhával. Bez guláše z rukou samotné paní ředitelky PadDr. Zdenky Odehnalové, ukázek zbraní a techniky z Army parku nebo dobových uniforem by to prostě nebylo ono.

Ing. Jaroslav Končický, starosta

Vytvořeno 24.4.2009 10:13:20 - aktualizováno 30.4.2009 9:51:33 | přečteno 1959x | Marie Rumplíková
load