Jaroslav Kučera mistrem Evropy

Kučera3

Ve dnech 15. - ; 20. června 2009 se v chorvatském městečku Poreč konalo 16. mistrovství Evropy veteránů ve stolním tenise. Mistrovství se zúčastnilo 2 515 hráčů ze 39 států, mezi nimi i dva reprezentanti SK Slavičín - ;Antonín Martinec v kategorii padesátníků a dlouholetý úspěšný veterán Jaroslav Kučera v kategorii od 60 do 64 let.

Zatímco prvně jmenovaný se zúčastnil podobné akce poprvé, Kučera jel s cílem vybojovat minimálně čtvrtfinálové umístění.
V soutěži jednotlivců se to nepodařilo. Po vítězství ve kvalifikační skupině postupně porazil Schulce z Německa a Vooda z Anglie vždy 3:1 a Muskkeho z Holanska 3:0. V hlavní soutěži vyhrál nad Francouzem Corriem 3:1, nad Begičanem Hezlyem 3:0, Slovákem Faixem 3:1, ale v boji o postup mezi osm hráčů podlehl po vyrovnaném boji Němci Gezmerovi 3:2.
Všechno si však vynahradil ve čtyřhře, kde spolu s hráčem KST Holešov Karlem Sekaninou získali naprosto nečekaně titul mistra Evropy. V kvalifikaci bezpečně porazili páry z Německa, Ukrajiny a Švédska a v hlavní soutěži v prvním kole přehráli německý pár. V druhém kole porazili finskou dvojici, v osmifinále po vyrovnaném boji vyhráli nad tureckou dvojicí.
„Čtvrtfinálové boje jsou nejdůležitější, protože vítěz má jistou aspoň bronzovou medaili a nás čekala dvojice dobře sehraných Francouzů. Po nervózním začátku jsme nedali soupeřům šanci a výhrou 3:0 jsme si zajistili místo na stupních vítězů“, sděluje Jaroslav Kučera a popisuje dále semifinále, v němž se utkali s nečekaným soupeřem, a to s ruskou dvojicí Stolnikov - Gmyra, kteří vyřadili obhájce titulu mistra Evropy a mistry světa z Brazílie dánský debl Petersen - Ramberg. „Utkání bylo velmi vyrovnané a naše výhra 3:0 byla v každém setu jen o dva míčky. Ve finále na nás čekala dvojice domácích hráčů Eskulič - Vidovič, která byla v soutěži nasazená jako čtyřhra číslo 2. Domácí měli podporu v plném hledišti, ale ani naši hráči si nemohli stěžovat na diváky, protože k českým příznivcům si přidala většina hráčů a příznivců z Německa“, líčí atmosféru soutěže a pokračuje: „Výhra 3:2 byla zasloužená, protože už ve čtvrtém setu jsme neproměnili dva mečboly a výhra 11:4 v rozhodujícím setu byla přesvědčivá. S Karlem Sekaninou jsme hráli výborně, dobře jsme se doplňovali, zvládali jsme koncovky důležitých setů. V naší kategorii hrálo 324 hráčů a být na nejvyšším stupni je fantastický výsledek. Celé finálové utkání mám natočené na videu včetně slavnostního vyhlášení. Byl to moc příjemný pocit.“
Krásný pohár, zlatá medaile a suvenýr od města Poreč byly krásnou odměnou za titul mistra Evropy. Jaroslavu Kučerovi přináleží gratulace za tento nádherný výsledek a reprezentaci města Slavičína doslova po celém světě, což dokazují jeho trofeje získané na šampionátech v Evropě a v Severní i Jižní Americe. Přejeme stolnímu tenistovi Jaroslavu Kučerovi, aby se dál mohl věnovat tréninku a dosáhl i se svým kolegou dalších skvělých úspěchů.
-ru-

Vytvořeno 20.7.2009 12:15:16 - aktualizováno 24.7.2009 13:45:55 | přečteno 2248x | Marie Rumplíková
load