KAMPAK?

KAMPAK DSC 0050

Dne 1. dubna 2009 proběhlo v podvečerních hodinách v prostorách domu čp. 96 na Horním náměstí slavnostní otevření nízkoprahového zařízení KAMPAK? Někteří účastníci se sice domnívali, že je to apríl, protože si špatně přečetli pozvánku a dobývali se do Pivečkovy vily, ale nebyl. Naštěstí oba domy nejsou od sebe daleko, tak všichni kdo chtěli, stihli slavnostní otevírání naprosto v pohodě.

Zřizovatelem a provozovatelem tohoto zařízení je Vzdělávací, sociální a kulturní středisko při Nadaci Jana Pivečky, o.p.s. Tato nezisková organizace tento projekt realizovala za vlastní finanční prostředky, bez jakýchkoliv dotací. To je na dnešní dobu počin naprosto obdivuhodný. Zařízení se bude snažit mladým od 15 do 26 let nabídnout alternativu využití volného času. Výtvarný ateliér, herna, relaxační místnosti, nealkobar - tím vším se bude snažit nalákat mladé lidi k tomu, aby přišli a strávili zde část volného času. Návštěvníci se zde mohou věnovat organizovaným aktivitám anebo jen tak relaxovat a povídat si. Umístění objektu v centru města je důležité, stejně jako to, že za objektem jsou pozemky, kde mohou probíhat venkovní aktivity, spojené třeba s posezením u táboráku.

Osobně mě velmi potěšilo, že se zahájení zúčastnili zástupci prakticky všech slavičínských škol, centra R-EGO, Domu dětí a mládeže, sociální pracovnice ze Slavičína i Luhačovic, protidrogoví koordinátoři … prostě ti, kteří mládež vychovávají a mají opravdový zájem na výchově mladé generace.

Zařízení tedy bylo otevřeno. Chci poděkovat paní ředitelce Božence Filákové a všem jejím spolupracovníkům, kteří se na zřízení centra podíleli. Nám všem si nezbývá než přát, aby si do něj co nejdříve mladí lidé našli cestu a byly tak naplněny hlavní myšlenky a cíle, se kterými bylo nízkoprahové centrum KAMPAK? budováno.

Ing. Jaroslav Končický

starosta

Vytvořeno 3.4.2009 16:03:22 - aktualizováno 30.4.2009 9:52:28 | přečteno 2606x | Marie Rumplíková
load