Konec dohadů o supermarketu

místo pro supermarket

Možná by nadpis tohoto článku měl znít spíše „První důležitý krok ke stavbě supermarketu je za námi“ nebo tak nějak. Ono totiž od záměru, výkupu pozemků až po realizaci - ; to je mnoho neznámých, které mohou stavbu negativně ovlivnit a zbrzdit. Ale důležitý start, tedy umístění budoucího supermarketu, je již skutečně za námi.

Kde? Soukromý investor (developer) vykoupil část pozemků v Hrádku mezi Domy s pečovatelskou službou a provozní budovou Vodovodů a kanalizací Zlín, a. s., a to přímo na křižovatce ulic Hrádecká a Družstevní. Požádal město o další část pozemků a zastupitelstvo města na svém zasedání dne 24. 6. 2009 rozhodlo žádosti vyhovět a pozemky odprodat. Pokud to dnes vypadá, že v této lokalitě prostor není, pak je to skutečně jen zdání. Projekt totiž předpokládá demolici vykoupených nemovitostí a tím otevření prostoru o rozloze cca 5 000m2. Současně se tím výrazně otevře dnes zúžený prostor u hlavní silnice, bude zvětšen chodník, odstraněny ploty a nevhodně vzrostlá zeleň, čímž bude tento úsek hlavní silnice daleko přehlednější, než je tomu dnes.

Kdy? Nyní bude následovat územní řízení, a pokud vše bude v pořádku, pak stavební. Zahájení stavby je plánováno na jaře 2010, kolaudace a zahájení provozu stavby pak v září 2010.

Snad je tedy v případě supermarketu otázka „Kam s ním?“ definitivně dořešena. Věříme, že vyřizování potřebných povolení i stavba půjdou tak rychle, jak je předpokládáno. Obchod tohoto typu nám ve Slavičíně totiž chybí už hodně dlouho. O dalším průběhu přípravy a následné realizace stavby budeme samozřejmě veřejnost informovat.
Ing. Jaroslav Končický, starosta

Vytvořeno 29.6.2009 13:34:39 - aktualizováno 3.8.2009 12:21:46 | přečteno 1990x | Marie Rumplíková
load