Modernizace Městské nemocnice Slavičín

Městská nemocnice

Slavičínská nemocnice uspěla v projektu evropského fondu ROP Střední Morava na zkvalitnění péče v nemocnici.

Díky tomu bylo možno na lůžkové oddělení nemocnice pořídit 24 elektricky polohovatelných postelí, 45 pacientských nočních stolků s integrovanou jídelní deskou, 10 speciálních, elektricky nafukovatelných matrací k prevenci proleženin.
Dále byla provedena kompletní rekonstrukce dorozumívacího zařízení pacient - sestra, jehož součástí je i možnost bezdrátové komunikace, která výrazně zlepší dostupnost sestry pro pacienta. V rámci zvýšení bezpečnosti pacientů byl na chodby instalován kamerový monitorovací systém. Na všechny pokoje byly instalovány zásuvky pro připojení televize.
Přístup do budovy II nemocnice byl vybaven dvojitými dveřmi s automatickým elektrickým otevíráním. Byl zakoupen přístroj k měření krevní srážlivosti do biochemické laboratoře, transportní vozík pro příjem ležících pacientů a EKG přístroj.
Rovněž došlo k modernizaci pracoviště rehabilitační ambulance, kde byl zakoupen léčebný ultrazvukový přístroj, elektricky ovládané lehátko, lampa k léčbě polarizovaným světlem,
parafinová lázeň a přístroj na lymfodrenáže, který slouží k léčbě mízních otoků končetin, ale má použití i pro kosmetické účely.
Celková částka projektu představuje 2,9 milionu Kč. Z toho bylo 85 % kryto z ROP Střední Morava, zbytek ze strany města Slavičín.
Věřím, že uvedené změny ve vybavení nemocnice přispějí ke zkvalitnění péče o naše pacienty a ke zpříjemnění jejich pobytu v nemocnici.
MUDr. Libor Palkovský, ředitel Městské nemocnice Slavičín

Vytvořeno 1.12.2009 9:32:33 - aktualizováno 1.12.2009 9:33:20 | přečteno 3459x | Marie Rumplíková
load