Setkání s dárci krve

Všichni dárci - držitelé zlaté Jánského plakety by se do síně slávy na slavičínské radnici ani nevešli...

V letošním roce slaví Český červený kříž 90. výročí svého vzniku. U této příležitosti se na Radnici uskutečnilo setkání s bezpříspěvkovými dárci krve, kteří dosáhli více než 50 bezplatných odběrů. Všichni to jsou více než zlatí hoši - držitelé Zlaté Jánského plakety, která se uděluje za 40 odběrů. Na setkání se všemi slavičínskými občany, kteří jsou držiteli tohoto zlatého ocenění, bychom potřebovali malý sál - do zasedací místnosti na Radnici bychom se nevešli.

Činnost bezpříspěvkových dárců krve je prakticky neviditelná. Chodí mezi námi a nevíme o nich. Oceňujeme sportovní výkony, významné stavby či památky, nejlepší učitele a žáky, ale rytířskost dárců krve trošku upadá v zapomnění. Proto jsem rád, že pánové Pavel Hrubčín, Miloslav Kafka, Petr Koběrský, František Kovařík, Ladislav Musil, Josef Pešek a Lubomír Procházka přijali pozvání na setkání a přišli si popovídat a podělit se o své zkušenosti a zajímavé zážitky, spojené s dárcovstvím krve. Společně s MUDr. Liborem Palkovským, ředitelem Městské nemocnice Slavičín jsme přítomným předali děkovný list a malou pozornost. Nepřítomným Zdeňku Semerádovi, Milanu Studenkovi a Josefu Viceníkovi samozřejmě poděkujeme stejnou formou.

Poděkování patří všem, kteří kdykoliv ve svém životě bezpříspěvkově darovali krev. Každý takový dárce pomohl zachránit lidský život. Nedostane za to ani hodinky z rukou vysokého státního představitele na nějakém slavnostním ceremoniálu, ani tučný finanční obnos od vděčné rodiny zachráněného. Nejvyšší odměnou, která se mu dostává, je vlastní pocit z vykonání dobré a ušlechtilé věci.

Ing. Jaroslav Končický

starosta

Vytvořeno 19.3.2009 13:42:35 - aktualizováno 19.3.2009 13:42:58 | přečteno 1982x | Marie Rumplíková
load