Vánoce, Vánoce přicházejí…

adventní věnec

...vzpomínejme, přátelé…

Ano, vím, měl by tam být „zpívejme přátelé“. Věřím, že i tyto Vánoce prožijeme také za zpěvu tradičních vánočních písní a koled. V letošním roce však mnohým našim spoluobčanům do zpěvu rozhodně nebylo. Teď nemám na mysli tahanice ohledně podpisu Lisabonské smlouvy ani zmařené volby do Poslanecké sněmovny. Také „rychlostudenti“ v Plzni asi pro mnohé naše spoluobčany nejsou tím největším důvodem ke chmurám. Mám na mysli to, co všichni známe pod pojmem „finanční krize“. Mnozí lidé přišli o práci nebo si letos vydělali o mnoho méně než vloni. Mnozí musí dojíždět dál za prací nebo museli vzít práci, kterou nedělají nadvakrát rádi. Snížil se výběr daní a tím omezily i peníze veřejných rozpočtů. Prostě na vše bylo méně peněz. Možná i ty vánoční dárky budou chudší, méně okázalé. I když český národ je poměrně zvyklý si na vánoční dárky půjčovat - což tedy osobně nechápu a v žádném případě neschvaluji.

Přesto na ten letošní rok, přátelé, vzpomínejme v dobrém. Tak jako na každý, ve kterém jsme byli my i naše děti a rodiny zdraví, ve kterém jsme mohli svobodně a klidně žít třeba i přes některé nezdary. Ač to někdy nemusí být vůbec jednoduché, zkusme vzpomínat více na to pozitivní a na budoucnost se dívat s optimismem. Myslím, že se nám ve městě leccos podařilo udělat, nejedna věc nám ale také nevyšla. Věřím, že příští rok bude ještě lépe a pracujeme na tom. Rodiče by měli věřit, že si jejich dítko příští rok ten prospěch přeci jen zlepší, ale bez rodičovského dohledu a píle potomka to také nepůjde. Naši fotbalisté jistě věří, že na jaře z té třetí ligy nespadnou, ale také to za ně nikdo nevykope. Víra v lepší budoucnost a práce pro ni - spojíme-li tyto dvě věci dohromady, proč by nás pak neměly čekat lepší příští časy?

Přeji Vám všem, milí spoluobčané, krásné prožití vánočních svátků, přeji klid a mír v duši. Přeji Vám, ať můžete tyto nejkrásnější svátky prožít plně podle Vašich představ v kruhu těch, které milujete. Ať jsou také tyto Vánoce šťastné a veselé!
Ing. Jaroslav Končický, starosta

Vytvořeno 1.12.2009 9:30:15 - aktualizováno 1.12.2009 9:30:36 | přečteno 1615x | Marie Rumplíková
load