Ve Slavičíně chceme mít cyklostrasu krajského významu

Jedním z významných témat, který ve Slavičíně dlouhodobě řešíme, je budování cykloturistických tras. V těchto dnech probíhají práce na nového úseku cyklotrasy z Nevšové směrem k Pozlovicím již naplno.

Na kontrolním dni bylo konstatováno, že vše je v souladu s harmonogramem prací a v měsíci září bude pokládán živičný povrch. Realizace tohoto investičního záměru pod názvem „Cyklotrasa Slavičín - Nevšová - Luhačovice“ je financována z dotací Evropské unie, Operačního programu přeshraniční spolupráce Slovenská republika - Česká republika. Celkové náklady projektu dosahují částky 9,4 mil. Kč. Dokončení této části úseku cyklostezky předpokládáme na podzim letošního roku. Navazuje tak na cykloturistickou trasu Slavičín - Nevšová, která byla realizována v rámci projektu „Po stopách osídlení Slovanů na jihovýchodní Moravě“, a to v roce 2006 z programu Iniciativy Společenství INTEREG IIIA ČR - SR. Vybudováním cyklotrasy mezi Nevšovou a Pozlovicemi tak dojde k dokončení propojení dvou významných obcí mikroregionu Luhačovské Zálesí - města Slavičín a městyse Pozlovice. Tento úsek v délce 7,6 km může významně napomoci i k rozvoji cestovního ruchu mikroregionů Luhačovské Zálesí a Jižní Valašsko. Trasa vede krásnou lesnatou krajinou. Bude vhodná nejenom pro cyklisty, ale i pěší turisty a věřím, že ho uvítají i příznivci zimní běžecké stopy. Nová cyklotrasa je základem pro další aktivity sousedních obcí, které usilují o napojení na Slovensko přes Šanov, nebo na Štítnou nad Vláří. Z Pozlovic by pak trasa měla pokračovat přes Luhačovice na Uherský Brod.
Nestačí však jen vybudování cyklotrasy. Je nutno vytvořit vhodné nabídky i v okolí těchto tras. Tomu můžeme napomoci projektem Místní akční skupiny mikroregionu Luhačovské Zálesí, který nyní zahajujeme. Projekt jsme nazvali Luhačovské Zálesí - region zdraví, krásy a prosperity. Zajímavou novou nabídkou bude vybudování bazénů, a to venkovního v Pozlovicích a vnitřního v Luhačovicích, které by měly být dokončeny v závěru roku 2010.
Ve spolupráci se Zlínským krajem se připravuje výstavba okružní křižovatky pod Obětovou, kde by mělo dojít k napojení cyklostezky ze Slavičína.
Věřím, že pokud se nám tyto záměry podaří postupně realizovat, zvýšíme tak atraktivnost našeho regionu nejenom pro naše občany ale i pro turisty, kteří naše města a obce navštíví. Naše území se tak může stát zajímavou nabídkou pro rozvoj cestovního ruchu krajského významu.

Ing. Pavel Studeník, místostarosta


Vytvořeno 25.8.2009 8:46:30 | přečteno 2287x | Marie Rumplíková
load