Cyklostezka Slavičín - ; Hrádek se bude realizovat

V lednovém čísle zpravodaje jsme avizovali, že se podařilo zajistit finanční prostředky na realizaci cyklostezky Slavičín - ; Hrádek. V současné době lze tuto informaci potvrdit.

Finanční prostředky jsou zajištěny, podařilo se uzavřít dohody se všemi vlastníky pozemků a probíhá stavební řízení. Na konci března 2010 bychom měli mít k dispozici pravomocné stavební povolení. Následovat bude samozřejmě potřebné výběrové řízení na dodavatele a realizace stavby. Jen pro připomenutí - cyklostezka povede od mostu na ul. Příčné pravobřežně Říky a vyústí na krajskou komunikaci č. II/488 u silničního mostu za domy s pečovatelskou službou v Hrádku.
Celkové náklady by měly dosáhnout výše 5,8 mil. Kč, předpokládaná dotace ze Státního fondu dopravní infrastruktury by měla činit 3,8 mil. Kč. Náklady a výši dotace, stejně jako dobu dostavby cyklostezky, bude možno upřesnit až po provedeném výběrovém řízení. Rádi bychom, aby stavba byla hotová co nejdříve, abychom ji všichni stihli pořádně projet ještě v letošním roce.
Ing. Jaroslav Končický, starosta

Vytvořeno 23.2.2010 8:38:47 - aktualizováno 23.2.2010 8:39:17 | přečteno 1755x | Marie Rumplíková
load