Další dotace pro Slavičín

Městská nemocnice

Čilý stavební ruch nás v průběhu letních měsíců čeká ve dvou objektech města - ; v městské nemocnici a v budově radnice.

Z operačního programu životní prostředí (OPŽP) se nám podařilo získat dotaci na zateplení městské nemocnice. Náklady na zateplení nemocnice činí cca 4,2 mil. Kč, z toho dotace z OPŽP 3,003 mil. Kč. Celkové náklady budou vyšší, protože ne všechny náklady lze do dotace uplatnit. V nemocnici budou vyměněna zbývající dřevěná okna za plastová a budovy nemocnice budou kompletně zatepleny. Zateplení obvodového pláště budov nám v budoucnu přinese výrazné úspory ve spotřebě tepelné energie. U nemocnice zvlášť, protože se vytápí na vyšší teplotu, než běžný dům.

Nová okna, zateplení a fasádu dostane konečně po letech také budova radnice. Stejný operační program (OPŽP) přispěje městu na tyto práce částkou 3,088 mil. Kč. Náklady lze očekávat ve výši cca 3,5 mil. Kč s tím, že celkové náklady se opět zvýši o neuznatelné náklady. Vždy jsem s despektem říkal, že okna na radnici jsou tak těsná, že když se zavřou, ještě mezerami mezi rámem a křídlem proleze „kocúr“. Tak toto už od letošního roku platit nebude. Velmi rádi bychom také upravili prostor před radnicí a vybudovali nová parkovací místa. Projekt je připraven, ale o dotaci budeme žádat teprve v průběhu několika příštích měsíců. Případná realizace je tedy možná nejdříve příští rok.

Na co ale potřeba čekat není, jsou další bezbariérové úpravy budovy radnice. Z ministerstva pro místní rozvoj k nám putuje dotace ve výši 2,518 mil. Kč, což je 50 % z celkových nákladů na tyto úpravy. Nejdůležitější částí realizovaného projektu je vybudování výtahu, který zpřístupní všechna patra budovy tělesně postiženým osobám. Samozřejmě také ulehčí přístup starším lidem, kteří si mnohokrát na absenci výtahu stěžovali. Součástí úprav bude také vybudování bezbariérového WC v přízemí. Veškeré práce musí probíhat za provozu městského úřadu, nicméně realizace stavebních prací výrazným způsobem zasáhne do běžné denní činnosti na radnici. Bude znamenat značné omezení provozu, stěhování kanceláří, vytváření detašovaných pracovišť a omezování průchodu budovou. O omezení činnosti městského úřadu budeme samozřejmě v dostatečném předstihu informovat.

Ing. Jaroslav Končický

starosta

Vytvořeno 13.4.2010 9:20:39 - aktualizováno 24.6.2010 10:26:32 | přečteno 1840x | Marie Rumplíková
load