ČT vypíná analogové vysílání

Dle sdělení Tiskového útvaru České televize dojde na konci června k odpojení 9 analogových vysílačů velkého výkonu a 174 analogových vysílačů malého výkonu.

Na základě této skutečnosti ve čtvrtek 30. června 2011 v pozdních večerních hodinách ukončí řádný provoz analogový dokrývač ČT1 Slavičín – 48. kanál. Jeho vysílání bude od 23. týdne označené piktogramem (symbol v podobě čtyř čtverečků v pravém spodním rohu obrazovky), vedle něhož se bude průběžně objevovat také textová lišta s bližšími informacemi. Podle těchto grafických prvků velnutých přímo do obrazu diváci snadno poznají, že přijímají signál z vysílače, jehož vypnutí se blíží.
Pokrytí digitálním zemským vysíláním České televize – multiplexem veřejné služby se všemi čtyřmi programy ČT – v územní oblasti Zlín, kam Slavičín patří, zajišťují vysílače velkého výkonu Zlín – Tlustá hora (33. kanál) a Valašské Klobouky – Ploštiny (33. kanál). Příjem programů ČT v komplikovaných lokalitách umožňuje satelitní digitální vysílání – kdekoliv v České republice je bezplatně k dispozici vysílání všech čtyř programů České televize z družice Astra 3A a distribuce ČT HD z družice Astra 3B (pozice 23,5° východně, platformy CS Link a SkyLink). Z družice Astra 3A jsou dostupné i regionální mutace zpravodajských pořadů České televize pro severní a jižní Moravu na ČT1.
Více na stránkách internetového speciálu www.digict.cz v rubrikách Digitální satelitní vysílání DVB-S a Příjem regionálního vysílání. 
Další informace o digitalizaci České televize ve zpravodajství ČT, v teletextu ČT1 od strany 650, na www.digict.cz i v Diváckém centru ČT – horká linka digitalizace 261 13 74 74 (denně od 7.30 do 20.00 hodin). (red)

Vytvořeno 18.5.2011 13:15:31 | přečteno 2953x | Marie Rumplíková
load