Úterý, 30. listopad 2021

Vybavení zahrady MŠ v Nevšové

Před třiceti lety byla zahrada Mateřské školy v Nevšové krásná a plná hracích prvků pro děti. Jak to ale bývá, herní prvky časem zestárly, postupně se staly pro děti nebezpečné a musely být odstraněny. Proto se skupina mladých maminek, jejichž děti navštěvují mateřskou školu, rozhodla, že se pokusí sehnat finanční prostředky na zakoupení nových, bezpečných hracích prvků.

První akcí těchto maminek byl prodej vlastnoručně vyrobených vánočních ozdob, adventních věnců, koření, pečených čajů, chňapek, ubrusů a mnoha dalších věcí při rozsvěcování vánočního stromu v Nevšové. Druhou akcí pak byla výstava rukodělných prací a velikonoční jarmark v Nevšové konaný ve dnech 23. a 24. 3. 2013.

Celý výtěžek z obou akcí byl věnován na vybavení zahrady mateřské školy.

V březnu bylo zaregistrováno na ministerstvu vnitra občanské sdružení „Nevšová dětem, o. s.“. Toto sdružení má za úkol zejména podporu budování a provozování dětských hřišť a sportovišť, pořádání akcí pro veřejnost ke zlepšení soudržnosti mezi obyvateli a organizaci sportovní a zájmové činnosti pro děti a mládež. Nyní si vzalo za úkol celkovou realizaci projektu obnovy vybavení zahrady Mateřské školy v Nevšové.

Hrací prvky plánované do zahrady MŠ budou vyrobeny z akátového dřeva, které je nákladnější na pořízení, ale má velmi dlouhou životnost. Instalace prvků je plánována na červenec – srpen 2013. V tuto chvíli máme k dispozici celkovou částku ve výši 105 000 Kč, která pokryje náklady na koupi multifunkční sestavy v ceně 102 000 Kč (včetně DPH, dopravy a montáže). Sestava má minimální životnost 10 let, je určena pro děti od 3 let a splňuje potřebné bezpečnostní certifikáty. Dále se budeme snažit získat finanční prostředky na zakoupení ostatních herních prvků do zahrady a jako další prvek bychom rádi pořídili dětský domeček s oboustrannou tabulí.

Realizační tým mladých maminek

Sponzorské dary do tomboly věnovali:

Textil Mirka, Ditipo, Ludmila Remešová – Tuppervare, Remeš a Remeš malířství, Anna Janštová, Květiny Tamarin Luhačovice, Květiny Levandule Slavičín, Lékárna Dahlia, Lékárna Viapharm, JAL – elektro, Papírnictví Vaclovi, Restaurace Záložna, Drogerie Teta, Centrum Veronica Hostětín, Vodo-Topo-Keramika, Pekárna Ora, Knihy, dárky-Help, Výpočetní technika Kepys, Kadeřnictví Nováková, RD Club, Café Bambino, Květiny Klára, Textil Vlasta, Zlatnictví Jarmila Dorušková, Stavební firma Navláčil Zlín, Cykloservis Robert Remeš, Semerádovi Slavičín, Leja Salon, Ideal Standart, Izolace Černíček, Elektro ŠBB Bylnice, Prodejna a bazárek Sluníčko, Marcela Janštová, Vinotéka Janota Slavičín, Jadavan Rostislav-ARCO f. o., AE Partner, Jitřenka – zdravá výživa, Betapharm - distribuce léčiv, Bartíkovi Otrokovice, Květiny Horákovi, Barvy Laky Jaroš – Jarošová, Látky Katka, Lenka Maryášová, Zahrádkářské a chovatelské potřeby Tělupil, MI & LA – Vladislav Dvorský , Růžena Prachařová, Mateřské centrum Slavičín.

Finanční dary na vybavení zahrady poskytli:

Autoopravna Rak Nevšová, Milan Anders ml. Mont SA, Farma Žák Rudimov, zastupitelstvo obce Rudimova, Street Dance Nevšová, drobné dary od občanů.

Věci k prodeji na velikonoční jarmark poskytli:

Blanka Zichová, Zuzana Medvědová, Monika Čechmanová, Barbora Fojtíková, Hana Sedláčková, Pavla Merčáková, Monika Bartíková, Lenka Maryášová, Petra Hrbáčková, Marie Hurtová, Simona Goňová, Marcela Janštová, Hana Šafářová, Mirka Kosečková, Žaneta Andersová, Hana Chmelinová, Milan Gapčo, Pavla Gottfriedová, Simona Pešková, Jana Drgová, Aleš Fojtík, Černíčkovi, děti a učitelky MŠ Nevšová, ZŠ Slavičín, Zahradnictví Levandule.

Materiálně technické zabezpečení a pomoc při organizaci výstavy a jarmarku poskytli:

Mgr. Naděžda Zemánková, průvodce programem Jarka Kovářová, ozvučení Pavel Masař, malování na tvář Karolína Hrbáčková a Natálie Jandová, Osadní výbor Nevšová, Sbor pro občanské záležitosti, Klub důchodců, Svaz žen, skákací hrad zapůjčilo Mateřské centrum Slavičín.

Věříme, že se nám podaří shromáždit i další finanční prostředky na zakoupení ostatního plánovaného vybavení do zahrady.

Všem děkujeme za pomoc.

Za organizátorky akce „Nevšová dětem, o. s.“ Bc. Simona Goňová, MUDr. Monika Bartíková

Vytvořeno 30.4.2013 14:21:36 - aktualizováno 30.4.2013 14:21:37 | přečteno 4417x | ZakovaZ