Cyklostezka Pod Kaštany bude

Pod Kaštany

Dobrou zprávu máme pro všechny, kteří si zkracují cestu mezi čtvrtěmi Malé Pole a Vlára po polní cestě za VTÚVM do ulice Pod Kaštany. V uplynulých dnech vydal Státní fond dopravní infrastruktury (SFDI) sdělení, že byla úspěšná naše žádost o dotaci na stavbu cyklostezky Pod Kaštany. 

Pozemek pro stavbu jsme již dříve odkoupili od VTÚVM, takže nezbývá než vypsat veřejnou zakázku a začít stavět. Jestli bude cyklostezka dostavěna v letošním roce je otázkou, protože SFDI rozhodl o měsíc později, než bylo avizováno. Než vysoutěžíme a zahájíme stavbu, může být také půl metru sněhu. Počasí nám dosud vůbec nepřálo, tak snad ke konci roku bude milosrdnější.

Cenu zakázky nám určí soutěž, nicméně celkové plánované náklady činí cca 2,1 mil. Kč, z toho dotace 1,2 mil. Kč. Realizací cyklostezky, která bude mít rozebíratelný povrch (pod ní jsou totiž uloženy tepelná kanály vedoucí teplo do čtvrti Vlára), se nám podaří vyřešit dlouholetý problém průchodnosti této lokality za špatného počasí. Už aby to bylo.

Ing. Jaroslav Končický
starosta


ikona souboruvýkres

Vytvořeno 29.9.2014 12:05:33 | přečteno 1960x | tajemnik
load