Kontejnery na drobné elektrospotřebiče

Malý kontejner Elektrowin

Pro usnadnění třídění odpadu občanům místních částí byly v únoru v Divnicích, Hrádku na Vl. dráze a Nevšové rozmístěny nové kontejnery červené barvy. Tyto kontejnery jsou určeny pro sběr drobných elektrospotřebičů z domácností, jako jsou např. rychlovarné konvice, mixéry, žehličky, kávovary, fritézy, holící strojky, kulmy, fény, vysavače, mikrovlnky apod.

Menší spotřebiče často končí v popelnici, přitom součástí každého elektrospotřebiče jsou i nebezpečné látky, které v žádném případě není možné zlikvidovat odhozením do směsného odpadu, ale které je nutné profesionálně zrecyklovat. Červené kontejnery usnadní odevzdávání vysloužilých spotřebičů k recyklaci – občané nemusí dojíždět s drobnými elektrospotřebiči až na sběrný dvůr, ale mohou je kdykoliv odevzdat do kontejneru v blízkosti jejich bydliště.

Kontejnery jsou umístěny v Divnicích na Závodí, v Hrádku u parkoviště u MŠ a v Nevšové za obchodem.

Kontejnery nejsou určeny na televizory, počítačové monitory, zářivky a úsporné žárovky, které mohou občané stejně jako velké spotřebiče odevzdávat na sběrném dvoře nebo při koupi nového spotřebiče v prodejně, tzv. kus za kus.

Ing. Martina Slámečková
vedoucí odboru životního prostředí a správy majetku

Vytvořeno 14.2.2014 12:51:11 | přečteno 2877x | tajemnik
load