ZŠ Slavičín-Vlára ovládla soutěž Hejtmanův pohár

IMG 0942

Mimořádným sportovním úspěchem se mohou pyšnit žáci i učitelé slavičínské základní školy. Podařilo se jim obsadit nejen 1. místo ve Zlínském kraji, ale dokonce získat absolutní prvenství v celostátním kole sportovní soutěže Hejtmanův pohár.  

Mimořádným sportovním úspěchem se mohou pyšnit žáci i učitelé slavičínské základní školy. Podařilo se jim obsadit nejen 1. místo ve Zlínském kraji, ale dokonce získat absolutní prvenství v celostátním kole sportovní soutěže Hejtmanův pohár.

V úterý 27. října 2015 se zástupci žáků i pedagogů školy zúčastnili slavnostního vyhlášení cen v krajském sídle. Předání ocenění se zúčastnili: radní Zlínského kraje pro školství, mládež a sport PaedDr. Petr Navrátil, Jakub Molnár, výkonný ředitel Asociace amatérských sportů ČR, která je pořadatelem soutěže, zástupci vítězných škol a další hosté. ZŠ Slavičín-Vlára získala výhrou kromě Hejtmanova poháru také částku 10 000 Kč na pořízení sportovních pomůcek. 

Cílem prvního ročníku soutěže Hejtmanův pohár bylo podpořit u dětí a mládeže zdravý životní styl, vztah ke sportu i pohybu a zároveň získat pro sportování co nejvíce žáků. Soutěžilo se ve 14 krajích o 14 pohárů a finanční odměnu.

V celé republice se do něj zapojilo celkem 164 škol. Základní škola Slavičín-Vlára ovládla celou soutěž v kraji i v celé České republice. 

Vytvořeno 3.11.2015 14:16:33 | přečteno 2082x | ZakovaZ
load