Celorepubliková cyklotour Josefa Zimovčáka ve Slavičíně

foto zimovčák

Motto: „My, kdo máme štěstí, že jsme zdraví, musíme pomáhat těm, kdo ho mají méně.“ 


Na počátku června proběhne již sedmý ročník celorepublikové cyklotour Na kole dětem – projektu na podporu onkologicky nemocných dětí. Peloton cyklistů, v jehož čele pojede Josef Zimovčák na vysokém kole následován dalšími známými osobnosti, bude jedenáct dní projíždět napříč Českou republikou. Během deseti etap cyklisté navštíví takřka všechny kraje České republiky. Cyklotour začíná letos v Bruntále a po jedenácti dnech bude jejím cílem Klášterec nad Ohří. 

V pátek 3. června 2016 se bude peloton pohybovat i v našem regionu. Druhá etapa cyklotour s názvem Valašské školní kritérium startuje v 8.30 hodin ve Vlachovicích a pojede se po trase: Vlachovice – Vysoké Pole – Újezd – Loučka – Vlachovice – Slavičín – Štítná nad Vláří – Brumov-Bylnice – Nedašov – Valašské Klobouky – Vlachovice.

Akce před slavičínskou radnicí začne v 10.00 hodin příjezdem moderátorů. Do Slavičína dorazí peloton v čele s Josefem Zimovčákem přibližně v 10.30 hodin a poté se zde uskuteční setkání s veřejností. Odjezd pelotonu ze Slavičína společně se žáky základních škol Vlára a Malé Pole je naplánován na 11.10 hodin, připojit se k němu může kdokoli na jakoukoli vzdálenost. 

Cyklista může ujet jen několik stovek metrů, ale i celou etapu nebo dokonce trasu. Nutností pro účast v pelotonu je povinná cyklistická výbava a samozřejmě cyklistická helma.

V cíli druhé etapy – ve Vlachovicích – kam peloton přijede kolem 16.00 hodin, bude probíhat Dětský den a slavnostní přivítání pelotonu.

V sobotu 4. června 2016 v 8.00 hodin startuje další etapa v Horní Lidči 3. etapa, která dále vede do Luhačovic, Uherského Brodu a cílové Strážnice.

Více informací o podmínkách účasti, o trase i jednotlivých etapách naleznete na: www.nakoledetem.cz. Svou účastí podpoříte pomoc onkologicky nemocným dětem.

Jitka Pfeiferová

Vytvořeno 19.5.2016 12:47:39 - aktualizováno 19.5.2016 13:06:57 | přečteno 1094x | pfeiferovaj
load