Celorepubliková cyklotour v čele s Josefem Zimovčákem bude tři dny projíždět naším regionem

na kole dětem logo

Na začátku června 2016 startuje již 7. ročník veřejné cyklotour Na kole dětem. Peloton cyklistů v čele s Josefem Zimovčákem a spoustou známých osobností vyrazí na jedenáctidenní cyklojízdu napříč Českou republikou. Jedná se o sportovní projekt na podporu onkologicky nemocných dětí.
ikona souboruPlakát

 

Přidat se může každý na část etapy, jednu etapu nebo celou trasu. Během jízdy cyklisté navštíví takřka všechny kraje České republiky, zastaví se v partnerských městech a osobním příkladem, formou osvěty a propagace předají široké veřejnosti odkaz: „My, kdo máme štěstí, že jsme zdraví, musíme pomáhat těm, kdo ho mají méně.“

Cyklotour začíná prologem 1. června 2016 (Bruntál – Olomouc).
1., 2. a 3. etapa vede naším regionem.

Dne 2. června následuje etapa Olomouc – Horní Lideč, která projíždí městem Zlín, Vizovice a obcemi Loučka, Újezd, Mirošov, Lačnov. Cíl a slavnostní přivítání účastníků je v Horní Lidči v 17.15 hodin.

V pátek 3. června se peloton bude pohybovat celý den v našem regionu. Druhá etapa pod názvem Valašské školní kritérium startuje ve Vlachovicích
v 8. 30 hodin.

 
Trasa:

Vlachovice – Vysoké Pole – Újezd – Loučka – Vlachovice – Slavičín – Štítná nad Vláří – Brumov-Bylnice – Nedašov – Valašské Klobouky – Vlachovice.

V cíli bude probíhat Dětský den a slavnostní přivítání pelotonu. Peloton se v obcích a městech zastaví, setká se s žáky partnerských škol, představiteli obcí a měst, proběhne setkání s veřejností.

V sobotu 4. června v 8.00 hodin startuje v Horní Lidči 3. etapa, která dále vede do Luhačovic, Uherského Brodu a cílové Strážnice.

Ti, kdo budou mít zájem, se mohou stát součástí pelotonu. Všichni jsou vítáni,
i ti nejmenší.

Tímto vás srdečně zvu na setkání a samozřejmě na projížďku na kole. Svoji přítomností můžete podpořit nadační fond Na kole dětem, podporující onkologicky nemocné děti z celé ČR, včetně dětí z našeho regionu.

Více na www.nakoledetem.cz.

Petr Daněk

Vytvořeno 4.5.2016 9:59:13 - aktualizováno 4.5.2016 10:02:20 | přečteno 667x | pfeiferovaj
load