Na kole dětem ve Slavičíně

Josef Zimovčák ve Slavičíně

V pátek 3. června 2016 dopoledne k nám do Slavičína dorazil z Vlachovic peloton veřejné cyklotour Na kole dětem, v jehož čele jel duchovní otec tohoto projektu Josef Zimovčák na vysokém kole. 

Pro účastníky jízdy bylo před slavičínskou radnicí přichystáno drobné občerstvení a milé hudební vystoupení zpěvaček ze základní školy Vlára. Oficiální setkání pelotonu s představiteli města proběhlo za účasti starosty Slavičína Ing. Jaroslava Končického a pana PaedDr. Petra Navrátila, radního Zlínského kraje pro školství a sport. Oba vyjádřili podporu a díky organizátorům tohoto zajímavého projektu, jenž financuje rekondiční pobyty pro děti po onkologickém onemocnění. Město Slavičín přispělo nadačnímu fondu Na kole dětem částkou 5 000 Kč, pan Navrátil daroval 2 000 Kč.

Ze Slavičína se peloton vydal směrem na Štítnou nad Vláří, kde měl další zastávku. K cyklotour se připojili i cyklisté ze Slavičína z řad žáků, učitelů i rodičů. Svou podporu projektu nejen slovy, ale i činem vyjádřil i starosta města pan Končický, který jel s pelotonem zbytek 2. etapy.

Přejme dětem, jimž je projekt věnován, ať jim přinese do života znovu radost, a jeho organizátorům a podporovatelům ať poskytne nejen pocit dobrého skutku, ale ať je tento zážitek celkově obohatí.

Fotogalerii naleznete zde.

Jitka Pfeiferová  

Vytvořeno 8.6.2016 11:21:27 - aktualizováno 8.6.2016 11:24:02 | přečteno 858x | pfeiferovaj
load