Výstava výtvarného mentorského projektu JINÉ SVĚTY

Základní umělecká škola Slavičín si Vás dovoluje pozvat na výstavu mentorského projektu JINÉ SVĚTY, jejíž slavnostní zahájení proběhne v pátek 17. března 2017 v 18.00 hodin v levém křídle slavičínského zámku.

Jedinečný projekt začal vznikat v srpnu 2016. Oslovili jsme několik absolventů výtvarného oboru ZUŠ Slavičín, kteří v současnosti studují výtvarně zaměřené školy, nebo se již uplatňují v uměleckých a kreativních profesích. Prostřednictvím tzv. mentorských dílen jim byla nabídnuta spolupráce se současnými žáky, kterým by mohli předávat své studijní znalosti a profesní dovednosti. Po vzájemném seznámení vzniklo devět dvojic mentor - žák. Práce začaly v září a intenzivně pokračovaly několik dalších měsíců. Na základě odborných znalostí mentorů ve svých oborech mohli žáci zkusit využít zajímavé techniky a technologické postupy a tvořit z rozmanitých materiálů. Díky velkému zápalu a spontánnímu nadšení žáků i mentorů výsledky přesahují běžné možnosti studia na základních uměleckých školách.

Na společných sobotních dílnách v ZUŠ panovala velmi příjemná a uvolněná atmosféra. Výjimkou nebyly ani dvanáctihodinové „pracovní směny“. V průběhu projektu také vznikal dokumentární film, díky němuž můžete nahlédnout do zákulisí tohoto originálního projektu. Film bude mít premiéru na zámku během vernisáže.

Velké poděkování za možnost realizace projektu patří ZUŠ Slavičín v čele s paní ředitelkou Janou Jakúbkovou, která celý projekt zaštítila, městu Slavičín za finanční podporu a nadšeným dobrovolníkům, bez nichž by projekt nemohl vzniknout ve svém rozsahu a kvalitě – Pavlu Vrágovi, který je autorem dokumentárního filmu, Gabriele Polomíkové za zpracování katalogu výstavy, Petře Závodné za fotodokumentaci, Janu Pawlasovi za odbornou výpomoc v dílnách, Radimovi Studeníkovi a Marcele Blahové za poskytnutí prostor pro výstavu a Zdeňku Kutrovi za přípravu průvodního slova k vernisáži výstavy a Olince Hefkové za velký úklid ateliéru.

Vystavují:

Michaela Machů s mentorkou Evou Jančekovou

Petra Tichá s mentorkou Kateřinou Fryzelkovou

Vendula Kramářová s mentorkou Kateřinou Fryzelkovou

Eliška Miškaříková s mentorkou Leou Koncerovou

Adéla Viktorínová s mentorkou Lucií Mudrákovou

Vendula Machalová s mentorem Karlem Humpolou

Veronika Chovančíková s mentorem Šimonem Saňákem

Kamila Kolaříková s mentorem Petrem Domorádem

Lukáš Tomeček s mentorem Petrem Domorádem

garant projektu – Petra Ponczová, uč. výtvarného oboru

Videopozvánka na vernisáž výstavy

Vytvořeno 7.3.2017 10:09:25 - aktualizováno 9.3.2017 14:38:49 | přečteno 595x | pfeiferovaj
load