Čtvrtek, 9. prosinec 2021

Den seniorů se vydařil i se změnou programu

Benefiční večer pro Nadaci Jana Pivečky

Nedožité 100. narozeniny významného slavičínského rodáka Jana Pivečky připomněl benefiční večer pořádaný při příležitosti Dne seniorů ve čtvrtek 24. října 2019.

Zaplněná Sokolovna si mohla připomenout tuto osobnost nejen díky dobovým videozáznamům, ale také prostřednictvím vzpomínek Michala Špačka, pokračovatele v díle obuvníka Jana Pivečky. V úvodu večera vystoupil slavičínský pěvecký sbor Cantare pod vedením Anny Frajtové. Jejich vystoupení stejně jako celý večer provázel slovem Jiří Kokmotos.

Jenpár hodin před začátkem benefičního koncertu se nečekaně změnilo jméno hlavního interpreta. Původně měl vystoupit zpěvák Martin Chodúr, ten se ale kvůli nemoci omluvil. Velký dík a uznání patří pořadatelům večera, kterým se podařilo najít plnohodnotnou náhradu. Do Slavičína dorazila zpěvačka Leona Machálková, která posluchačům nabídla sbírku svých největších hitů a jako bonus si s nimi na závěr zazpívala písničku Okolo Hradišťa. Poděkování patří také členkám Spolku Diaklub a Senior klubu za pomoc s přípravou pohoštění pro přítomné.

Akce se konala v rámci Dne seniorů, spolufinancovaného ze zdrojů Ministerstva práce a sociálních věcí v rámci projektu Slavičín přátelský seniorům.

-lk-

Benefiční večer pro Nadaci Jana Pivečky

Vytvořeno 13.11.2019 12:35:26 - aktualizováno 13.11.2019 12:36:15 | přečteno 348x | pfeiferovaj