Úterý, 30. listopad 2021

Slavičín dnes poprvé ve své historii udělí Cenu města

Nositelem se stane Jan Pivečka, in memoriam.

In memoriam dnes bude udělena poprvé v historii Cena města Slavičín, a to významnému rodákovi, pokračovateli rodinných tradic výroby obuvi ve Slavičíně a mezinárodně uznávanému expertovi Janu Pivečkovi, který by se letos dožil právě sto let.

Jan Pivečka se narodil v roce 1919 v koželužské rodině Pivečků, kteří vybudovali prosperující podnik Japis. V současnosti zde sídlí největší česká obuvnická firma Prabos plus, a. s., Jan Pivečka prožil velkou část svého života v zahraničním exilu. Po svém návratu do Slavičína v roce 1990 celý zbytek svého života zasvětil dobročinným aktivitám, podpoře místního rozvoje, nadaných mladých lidí a talentů.

Zastupitelstvo města Slavičín na svém zasedání dne 30. října jednomyslně rozhodlo, že prvním nositelem Ceny města Slavičín bude právě, in memoriam, Jan Pivečka.

„Jsem velmi rád, že se nositelem našeho ocenění stal Jan Pivečka, neboť jej považuji za nejvýznamnější osobnost našeho města v minulém století. Jan Pivečka je inspirací nám všem. Na jeho vnitřní pokoru, vytrvalost, energii i statečnost všichni Slavičané dodnes vzpomínají,“ uvedl Tomáš Chmela, starosta města.

Cenu převezme v zastoupení dětí Jana Pivečky ředitelka Nadace Jana Pivečky paní Božena Filáková, a to při slavnostním komponovaném večeru, na němž vystoupí mimo jiné herci zlínského divadla Zdeněk Lambor a Josef Koller. Akce se uskuteční na slavičínské radnici od 17.00 hodin. Touto událostí také zakončíme cyklus připomínek třiceti let svobody ve Slavičíně.

Vytvořeno 20.11.2019 13:17:45 | přečteno 498x | pfeiferovaj