Slavičín

oficiální stránky města
Sobota, 22. leden 2022

Vyhledávání

Slavičínští senioři mají nové hřiště na pétanque i cvičení na židlích

Pétanque. Hra populární zvláště mezi seniory je čím dál oblíbenější také ve Slavičíně. Mohou za to již existující pétanquová hřiště v místních částech Divnice a Nevšová, ale i nové hřiště pro tuto hru, které město nově vybudovalo u Domů pro seniory (DPS) ve Slavičíně-Hrádku.


„Naše seniory se snažíme vést k aktivnímu životu, proto jim chceme co nejvíce rozšířit nabídku pro sporty uzpůsobené jejich zdravotnímu stavu a věku,“
podotkla místostarostka Monika Hubíková, která má problematiku seniorů v gesci.

Hřiště je umístěno vedle obchodního domu Tesco a využívá tak efektivně bezprostřední okolí DPS. „Chtěli jsme, aby bylo opravdu blízko. Vždyť ve vyšším věku počítají lidé každý krok, a co se nám mladým zdá jako běžná vzdálenost, je pro ně už daleko,“ doplnil starosta města Tomáš Chmela.

DPS Slavičín je pro trávení aktivního podzimu života ideální – hned vedle je už zmíněný obchodní řetězec, za domy teče potok Říka, podél které vede cyklostezka. Hřiště na pétanque tak doplnilo širokou nabídku možností, které v DPS jsou.

Město tam nově zavedlo také pravidelné cvičení na židlích, které využívají hlavně seniorky. A co se týče rozvoje duchovna, nemusejí senioři navštěvovat kostel, protože bohoslužby se konají přímo v DPS, a to každý první čtvrtek v měsíci.

Materiál na nové hřiště na pétanque vyšel město na 20 tisíc korun a náklady na něj jsou hrazeny z projektu Slavičín přátelský seniorům, který podpořilo Ministerstvo práce a sociálních věcí. Do budoucna se počítá vedle hřiště také se zřízením altánku pro odpočinek i sledování plánovaných turnajů.

Přehled hřišť na pétanque ve Slavičíně a místních částech   

Lokalita   rozměry  
Divnice u fotbalového hřiště   3x8 metrů  
Hrádek u DPS
4x15 metrů  
Nevšová u fotbalového hřiště  3x12 metrů  

           
         

                      

 


 


Vytvořeno 31.10.2019 14:15:01 | přečteno 425x | pfeiferovaj

Navigace

město Slavičín

 
 

město Slavičín
Osvobození 25, 763 21 Slavičín

tel.: 577 004 800*
fax: 577 004 802
e-mail: podatelna@mesto-slavicin.cz
ID datové schránky: jsub2vd

IČ: 00284459
DIČ: CZ00284459
č.ú.: 2924661/0100, KB a.s.

 
load