Chytrý Slavičín bude směřovat k udržitelnosti a inovacím. Město spouští veřejné připomínkování

Jako jízdní řád na příštích pět let lze charakterizovat  navrženou strategii města s názvem Chytrý Slavičín 2022 - 2026. Ta se bude projednávat s veřejností 23. listopadu v Sokolovně ve Slavičíně od 16:30 hodin, kde jsou obyvatelé města srdečně zváni. Aktuálně běží veřejný připomínkovací proces.

Strategický plán rozvoje je dokument, který by mělo mít každé město. Naznačuje třeba to, jakým směrem se vedení města vydá při svém rozhodování a co budou hlavní programové cíle. Stěžejní témata jsou bydlení, udržitelné životní prostředí, podnikání či inovace.

Pokud chce Slavičín být opravdu „chytrým“ a moderním městem, tak potřebuje kvalitní rozvojový dokument, který bude udávat správný směr a pomůže nám do budoucna efektivně čerpat finance na rozvojové aktivity. Projekt Chytrý Slavičín již teď přinesl celou řadu nových řešení, například mobilní rozhlas či studii zadržování vody, ale jeho hlavním výstupem je vznik klíčového dokumentu pro rozvoj města – „Strategie Chytrý Slavičín“ včetně komunikační strategie.

Kompletní Strategie je k dispozici zde: ikona souboru ikona souboruStrategie Chytrý Slavičín 2022 - 2026

Dokument bude možné připomínkovat také elektronicky. Budeme se těšit na Vaše náměty a konstruktivní připomínky. ikona souboruformulář pro připomínky, k návrhu strategie (vyplněný formulář zasílejte na email suranova@mesto-slavicin.cz

Vytvořeno 16.11.2021 12:32:42 | přečteno 1261x | pfeiferovaj
load