Pondělí, 6. prosinec 2021

Město Slavičín elektronizovalo výběr místních poplatků. Důvodem je i pandemie

Říká se, že všechno zlé je pro něco dobré. V případě města Slavičína lze toto pořekadlo vzít jako bernou minci. Proklínaný covid-19 totiž pomohl urychlit přechod na elektronickou úhradu poplatků za místní služby, jako je svoz odpadu nebo poplatky ze psů.

„Vzhledem k přetrvávající pandemické situaci upřednostňujeme úhradu těchto poplatků bezhotovostně převodem na účet města. Občanům děkuji za vstřícnost, se kterou chrání zdraví našich zaměstnanců,“ uvedl starosta města Tomáš Chmela.

Z důvodu záměru maximálně elektronizovat chod úřadu, a také z důvodu nepříznivé pandemické situace město požádalo občany v čerstvém vydání Slavičínského zpravodaje, aby platby za známky za svoz a likvidaci odpadů provedli přednostně bezhotovostním převodem. Peníze by měli poslat na číslo účtu 2924661/0100, jako variabilní symbol uvést 3722 a do zprávy pro příjemce zadat ulici, číslo popisné a dále vybrat jednu z možností Slavičín, Hrádek, Nevšová, nebo Divnice.

Občané nemusí mít strach, že by po bezhotovostní platbě nezískali známky na popelnice či barevné pytle na tříděný odpad. „Tyto věci Vám budou po provedené platbě zdarma doručeny na adresu uvedenou při platbě ve zprávě pro příjemce nejpozději do 14 dnů od provedení platby,“ ujistil slavičínský starosta.

Opatrnost je v případě Slavičína na místě. Město je totiž opětovně koronavirem zasaženo, přičemž v současné době vyskočily počty nakažených už nad sto osob. „Hodně nás postihla už i druhá vlna, teď při třetí situace není o moc lepší. Bohužel město si vybírá daň za to, že je centrem zaměstnanosti v regionu jižního Valašska a že tu máme spoustu firem, ve kterých se potkávají lidé z celé oblasti,“ uvedl Chmela.

Elektronizace úřadu běží také díky projektu podpořeného z Evropského sociálního fondu pod názvem Chytrý Slavičín: strategicky řízené město, přívětivý úřad. Ze stejných příčin jsou od letošního roku elektronizovány i poplatky ze psů. (tz)

Vytvořeno 8.1.2021 12:07:35 | přečteno 225x | pfeiferovaj