Rozsvícení vánočního stromu proběhne kvůli opatření vlády netradičně

vánoční strom Slavičín

Na úterním jednání rada města jednotně rozhodla, že tradiční akci Rozsvícení vánočního stromu rušit nebude, ale uskuteční se jako přijatelný kompromis v souladu s platnými nařízeními vlády. Vedení města se rozhodlo pojmout akci jako možnost zdravotní procházky a načerpání adventní nálady.

Co to ve skutečnosti znamená? Ve městě budou vánočně „naladěna“ dvě místa – Horní náměstí s vánočním stromem a prostor před radnicí s betlémem.

Nejsou dány žádné přesné časové údaje, lidé budou moci přijít kdykoli a vždy je něco zaujme. V čase mezi třetí a čtvrtou hodinou odpolední proběhne před radnicí vystoupení dechového kvarteta a požehnání nových figur betléma.

Na Horním náměstí bude v předem neurčený čas rozsvícen vánoční strom a jako malé překvapení letos rozsvítíme i zdejší kašnu. Ta bude vyzdobena místními umělci. Na náměstí bude možnost navštívit i řemeslný workshop. Otevřeno bude Bistro Bouda, samozřejmě v souladu s nařízeními vlády.

V Bistru Bouda i ve stánku u radnice si budou moct návštěvníci zakoupit speciální bezedný hrnek s horkým Slavimoštem.

Ohňostroj letos bude přesunut na silvestrovskou noc. Možnost adventní procházky ke stromu a betlému občané mají v pátek 3. prosince odpoledne a navečer.

Vytvořeno 1.12.2021 8:55:38 | přečteno 1155x | pfeiferovaj