Vánoce Vašeho mládí najdete ve slavičínském infocentru

Retrovýstava na infocentru

Návrat do dob mládí a dětství nabízí svým návštěvníkům městské infocentrum ve Slavičíně, kde byla instalována výstava „Jak se žilo v zimě a o Vánocích“. Pracovnice infocentra ji připravily spolu s Andreou Miklasovou, majitelkou soukromého Muzea hraček z Hulína. K vidění jsou staré brusle, televizory z 80. let či panenky z let padesátých a mnoho dalšího.

Překvapilo mě, kolik se do našeho malého infocentra vešlo předmětů. Jejich instalování trvalo celých 7 hodin a za úžasný výsledek vděčíme nejen majitelce soukromé sbírky, paní Miklasové, ale také našemu zkušenému aranžérovi, panu Šilhánkovi,“ uvedla k výstavě Marie Studeníková, vedoucí Městského infocentra Slavičín s tím, že výstava obsahuje velké množství artefaktů z minulosti sahající až k polovině 40. let minulého století.

Nejstarším exponátem je vzácná celuloidová panenka, již původní majitelka obdržela jako dárek v roce 1946. Dalšími cennými předměty jsou původní skleněné baňky, z nichž nejstarší pocházejí z 50. let 20. století. Důmyslně vytvořenou expozici dále tvoří dobové oblečení a boty, hračky převážně ze 70. let minulého století a také třeba vybavení na zimní sporty, jako jsou různé druhy bruslí a lyže, či předměty běžné spotřeby. K vidění jsou i stejné zimní botičky, jaké má na sobě Matýsek v komedii S tebou mě baví svět.

Vánoční atmosféru přinášejí do infocentra již zmíněné vánoční ozdoby a také různé betlémy. Celému prostoru vévodí dobově nazdobený umělý vánoční stromek. „Stromek je speciální, vlastnoručně ho totiž vyzdobil můj dědeček. Co ho k tomu vedlo a kde na něj vzal materiál vůbec netuším. Ozdoby zase pocházejí z celoživotní sbírky mojí babičky. Doplnila jsem na něj i pravé svíčky a prskavky, které na stromku svého času nemohly chybět,“ podotkla Andrea Miklasová.

Vrátit se do dětství a zažít ducha uplynulých desetiletí můžete každý všední den od 9 do 16 hodin v Městském infocentru Slavičín. Vstup na výstavu je volný, jste srdečně zváni. Výstava potrvá do února 2022. (tz)


výstava infocentrum Vánoce

Retrovýstava na infocentru

Retrovýstava na infocentru

 
Retrovýstava na infocentru

Retrovýstava na infocentru

 
Retrovýstava na infocentru

Retrovýstava na infocentru

 
 
Vytvořeno 15.12.2021 13:00:39 | přečteno 810x | pfeiferovaj
load