Neděle, 28. listopad 2021

Veřejná konzultace k ochraně ovzduší v České republice

obloha

Ministerstvo životního prostředí se obrací na širokou veřejnost s výzvou, aby se zapojila do probíhající veřejné konzultace k ochraně ovzduší v ČR. Aktuálně se věnuje přípravám novely zákona č. 201/2012 Sb., o ochraně ovzduší a má zájem o váš pohled, vaše připomínky či vaše zkušenosti.

Veřejná konzultace je určena široké veřejnosti – od orgánů veřejné moci, přes akademickou sféru a další odbornou veřejnost či zástupce zájmových skupin až po jednotlivé občany.

Veřejná konzultace proběhne formou strukturovaného dotazníku, který pokrývá široký okruh témat dotýkajících se všech oblastí ochrany ovzduší. Zahrnuje otázky mířící k názoru na stav kvality ovzduší v místech bydliště či zaměstnání dotazovaných, příčiny znečištění ovzduší v České republice, problematiku vytápění domácností, znečišťování ovzduší průmyslovou činností, zemědělstvím, dopravou a dalšími zdroji, nebo také otázky zaměřené na kvalitu a dostupnost informací o stavu a vývoji kvality ovzduší a zaměření vědy a výzkumu. Dále otázky míří na výkon státní správy v oblasti ochrany ovzduší, či roli Evropské unie.

Výstupy z veřejné konzultace budou využity jako jeden z podkladů nejen pro přípravu komplexní novelizace legislativy v oblasti ochrany ovzduší, ale také pro úvahy o budoucím směřování ochrany ovzduší v České republice a nastavení prostředí pro účinné snižování zdravotních rizik spojených se znečištěním ovzduší a pro vytvoření prostoru pro regeneraci ekosystémů i například pro podporu inovací a čistších technologií. Dotazník je dostupný zde do 15. srpna 2021. Ministerstvo životního prostředí uvítá co nejširší zapojení veřejnosti.

Zdroj: Tisková zpráva Ministerstva životního prostředí ČR

Vytvořeno 15.7.2021 8:39:54 | přečteno 3979x | pfeiferovaj