Zpívání na schodech aneb Vánoce na Horňácku nabídne autentické umění

Musica Folklorica a Oskoruša

Kvalitní hudební zážitek pro Vás bude připraven o vánočním volnu na schodech slavičínské radnice. Prostor před městským úřadem se totiž rozezní horňáckým nářečím a písněmi, které předvedou hudebníci z uskupení Musica Folklorica spolu s Ženským sborem Oskoruša a sólisty Martinem Prachařem, Sárou Slovákovou a Annou Pavlincovou.

Jak naznačuje podtitul akce, těšit se můžete na šedesátiminutový vánoční program s koledami a vánočními písněmi z Horňácka. Horňácko je oblast tvořená devíti obcemi kolem Velké nad Veličkou, která se od svého okolí odlišuje svým nářečím, kroji i tradicemi. Pokud tuto část Slovácka chcete poznat i Vy prostřednictvím autentických písní od místních umělců, přijďte 29. prosince v 17 hodin na prostranství před městským úřadem ve Slavičíně. K dostání bude i horký svařák či mošt z místních jablek. Jste srdečně zváni!
Vytvořeno 17.12.2021 15:59:48 | přečteno 652x | pfeiferovaj