Charita Slavičín dostane lepší zázemí za víc jak 8 milionů korun

Charita Slavičín vizualizace
Nevzhledná žlutá budova, která stojí v areálu Charity Slavičín pod kostelem, se brzo stane výkladní skříní moderních sociálních služeb. Budova v majetku města, která sloužila jako strážní domek protileteckého krytu i sklad bude zrekonstruovaná a dostane nadstavbu.

Doposud to ve slavičínské Charitě vypadá tak, že stávající budova (naproti žlutého skladu) není bezbariérově přístupná a když žadatel o sociální službu (často nemocný, nepohyblivý či v tíživé životní situaci) překoná úzké chodby a schody, ocitne se v jedné místnosti, kterou vedoucí pracovnice sdílí s ostatními pečovatelkami. To na soukromé jednání není příliš vhodné. Navíc pečovatelky, jež pracují s klienty, nemají ani vyhovující šatny či stoly s počítači. Na jednom počítači se tak musí střídat několik pracovnic, které zde zaznamenávají výkazy provedených úkonů. 

Vše by měla vyřešit rekonstrukce skladových prostor, což je zatím vlhká, nevytápěná a nepodsklepená budova. Po rekonstrukci bude budova přistavěno obytné podkroví s nadezdívkou, na níž bude usazena sedlová střecha. Vnější okna a dveře budou dřevěné, fasáda s kontaktním zateplovacím systémem bude mít lomenou bílou barvu.

Pečovatelská služba má v současné době 179 klientů. Charita Slavičín díky rozšíření zázemí navýší kapacitu o 21 osob. Velká část klientů terénních sociálních služeb poskytovaných místní charitou (cca 90 %) jsou osoby s poruchou autistického spektra, osoby s demencí či Alzheimerovou chorobou, osoby s alkoholovými demencemi či osoby nevyléčitelně nemocné v terminálním stadiu nemoci. Celková částka projektu s názvem „Slavičín – Zlepšení zázemí pro poskytování terénních sociálních služeb“ je 8 187 539 Kč bez DPH, z níž dotace Ministerstva práce a sociálních věcí činí 2 641 683 Kč. (tz)


Charita Slavičín

Charita Slavičín vizualizace

Charita Slavičín vizualizace

 
Charita Slavičín vizualizace

Charita Slavičín vizualizace

 
Charita Slavičín původní stav

Charita Slavičín původní stav

 
Charita Slavičín původní

Charita Slavičín původní

 
 
Vytvořeno 21.7.2022 13:01:15 | přečteno 318x | pfeiferovaj
load