Město Slavičín opět vydalo stolní kalendář, koupit ho můžete v městském infocentru

Stolní kalendář na rok 2023

Máme naskladněno, hlásí slavičínské infocentrum. Řeč je o historickém kalendáři, který vydává město Slavičín. Tentokrát je motivem na každý týden výtvarné dílo znázorňující město.

„Podařilo se nám sehnat opravdu zajímavé a překvapivé pohledy na Slavičín, za což jsem moc rád,“ řekl starosta města Tomáš Chmela, iniciátor myšlenky vzniku kalendářů.

Díla, která malovali zejména místní autoři, zachycují panorama Slavičína většinou pohledově z návrší Šabatec. Najdou se ale i vzácnosti jako pohled na dnes už neexistující Kučerovu hospodu, která stávala ve spodní části Horního náměstí, či vznikající panelové sídliště. Nejvíce jsou zastoupeni místní umělci Alexander Viktorin a František Slovák.

Pátrání po malbách se ukázalo jako zajímavá cesta do minulosti. Například dnes, když je u Záložny rušná křižovatka, už neuvěříme, že zde nedaleko stávala benzinka, u níž malíř Alexander Viktorin zpodobnil dobový automobil.

Vybraná díla samozřejmě ladí s ročním obdobím, které v kalendáři doplňují. S identifikací některých dnes už zaniklých míst pomohli pamětníci.

Historický kalendář ze Slavičína je k dispozici od úterý 7. prosince na městském infocentru za 150 Kč. K mání jsou také další vánoční dárky s motivy Slavičína – Slavičaj, rychleschnoucí ručník na cvičení, multifunkční šátek nebo třeba nový hrnek s logem Slavičína. (tz)

Stolní kalendář na rok 2023

Vytvořeno 7.12.2022 9:07:43 | přečteno 500x | pfeiferovaj