Muzejní noc ukáže automobilové veterány a oživí náměstí

Noc muzeí

Už 4. ročník Muzejní noci čeká Slavičany tento pátek 10. června od 16 hodin na Horním náměstí. Zamířit k muzeu by měli jak milovníci historie, tak i příznivci starých aut – veteránů, nebo dřevěných soch či šachů. Proč?

Kromě klasických komentovaných prohlídek expozice (v každou celou hodinu) nabídne Muzejní noc také venkovní výstavu veteránů ze sbírky historických vozidel Ladislava Samohýla, dále šachovou exhibici či ukázku prací řezbáře Martina Cigánka.

I na mokrou variantu je pořádající Městské infocentrum Slavičín proto připraveno. Vystavené veterány budou kabriolety, takže je na náměstí postaven velký venkovní stan, aby případný déšť vzácným autům neublížil.

Kromě toho vystoupí v muzeu oblíbená vokální skupina RetroTet v 16.30 a v 17.30, na náměstí potom od 18 hodin zahraje Motýl band.

V ten samý den návštěvníci i občané Slavičína mohou navštívit také noc kostelů (od 19 hodin) nebo vernisáž studentské knižní tvorby Psát obrazy na radnici (v 17 hodin).

(tz)

Muzejní noc