Rozsvícení vánočního stromu, na co se můžeme v pátek 2. prosince těšit?

Horní náměstí zima

Adventní jarmark, tradiční občerstvení, zabijačkové speciality, vystoupení dětí a žáků, cimbálových muzik i dětských folklorních souborů, a to rovnou na dvou místech - na Horním náměstí i na prostranství před radnicí. Představeny budou nové sochy dřevěného betléma i stolní kalendář na rok 2023. Hlavním hostem programu bude Kamila Polonyová, účastnice pěvecké soutěže Superstar, jejíž koncert začne v 16 hodin na Horním náměstí, a také členové Krampus Vysočina s pekelným průvodem od 17.30 hodin, kteří vyjdou od radnice na Horní náměstí, kde předvedou svou ohňovou show. To všechno a mnohem více nabídne letošní program Rozsvícení vánočního stromu.

Horní náměstí bude tradičně hlavním dějištěm celého programu. Od dopoledne zde bude probíhat adventní jarmark s pestrou nabídkou občerstvení. Chybět nebudou ukázky kovářské práce a dalších řemesel a představení lidových vánočních zvyků. Od 10 hodin na hlavním podiu na Horním náměstí vystoupí děti z MŠ Malé Pole, obou základních škol, gymnázia i kroužků Domu a dětí mládeže.

Rovněž prostor u radnice naplní adventní atmosféra. Po celý den bude možné zakoupit zabijačkové speciality či se zahřát horkým Slavimoštem. Nejmenší návštěvníci se zde budou moct projet na stylovém dřevěném kolotoči. K poslechu bude hrát Cimbálová muzika Milana Mlčáka a dechové kvarteto trubačů.

V 14.30 hodin vystoupí na Horním náměstí se svým vánočně laděným pásmem děti ze ZŠ Malé Pole pod vedením paní učitelky Barbory Chovančíkové.

V 15 hodin proběhne v Galerii Radnice vernisáž výstavy Plenér, jež představí výtvarnou tvorbu žáků uměleckých škol z Uherského Hradiště a Trenčína věnovanou Pivečkovu lesoparku.

Krátce po 15. hodině vystoupí na schodech slavičínské radnice dětský folklorní soubor Dokopyjánek.

V 15.30 hodin budou Mons. Marianem Dejem požehnány nové sochy dřevěného betléma, jež stejně jako všechny předchozí součásti betléma vytvořil valašskokloboucký řezbář Martin Cigánek. Novinkou letošního roku bude vánoční nasvícení dřevěného mostu před radnicí, které bude slavnostně spuštěno krátce po požehnání betléma. V tuto chvíli bude také slavnostně pokřtěn nový kalendář města Slavičín na rok 2023.

Poté se na schodech před radnicí představí děti z folklorního souboru Pitíňánek.

V 16 hodin se pak všichni návštěvníci mohou těšit na koncert Kamily Polonyové, účastnice pěvecké soutěže Superstar, která se zapsala do povědomí hudebních fanoušků písní o své rodné obci Hošťálková. Předskokany kapele Kamily Polonyové budou děti z pěveckého sboru Darebáček ze ZŠ Vlára pod vedením pana učitele Aleše Ptáčka.

V 17 hodin pronese svou řeč starosta města Tomáš Chmela a následně bude slavnostně rozsvícen vánoční strom a fontána na Horním náměstí. Poté bude z mostu v dolní části náměstí odpálen přibližně desetiminutový ohňostroj.

Zlatým hřebem celodenního programu bude od 17.30 hodin pekelný průvod spolku Krampus Vysočina, kteří nám připomenou blížící se svátek svatého Mikuláše. Během průvodu od radnice na Horní náměstí i během navazující ohňové show je nezbytné, aby diváci dávali pozor na vlastní bezpečnost a dbali pokynů pořadatelské služby, kterou zajistí hasiči SDH Slavičín.

Fanoušci Cimbálové muziky Slavičan se mohou těšit na stánek na jejich obvyklém stanovišti poblíž vánočního stromu, kde se budou moct občerstvit svařákem a hudbou i po skončení programu na hlavním podiu.

Během akce bude také otevřeno veřejnosti Městské muzeum Slavičín, kde budou moct návštěvníci zhlédnout minivýstavu betlémů a ochutnat muzejní svařák či pečené vánoční oplatky.

Připomínáme také, že na Orlovně bude probíhat v době od 10 do 17 hodin prodejní výstava místních výrobců nazvaná Jarmark šikovných rukou, kterou zorganizovali členové Jednoty Orel.

Změna programu je vyhrazena, sledujte aktuální informace na webových stránkách města Slavičín.

Městské infocentrum Slavičín

Vytvořeno 28.11.2022 15:00:24 | přečteno 1468x | pfeiferovaj