Čtvrtek, 19. květen 2022

Sídliště Malé Pole čeká nové veřejné osvětlení

Nové osvětlení uspoří peníze za elektřinu a bude se regulovat na noc. Je to malý krůček pro obyvatele, ale velký pro město. Tak by se dal shrnout nejnovější projekt, který se chystá ve Slavičíně. Jde o výměnu svítidel veřejného osvětlení na největším tamním sídlišti Malé Pole, kde v současné době svítí nevyhovující sodíkové výbojky, které jsou nákladné na provoz.

Projekt řeší kompletní výměnu 128 kusů stávajících svítidel za nová svítidla s technologií LED s výbavou pro bezdrátový sběr dat na centrální dispečink veřejného osvětlení současně s výměnou zapínacího místa, které bude vybavené pro bezdrátový sběr dat ze všech svítidel a samotného rozvaděče.

Pro město jde o vítanou úsporu v době vysokých cen za elektrickou energii a v tomto trendu chce pokračovat i dále. Na počátek modernizace soustavy veřejného osvětlení ve městě naváže druhá etapa, která by měla obnášet výměnu svítidel v Divnicích a na Vláře.

Všechna nová svítidla LED budou umístěna na stávající podpěry – stožáry veřejného osvětlení. Svítidla budou vybavena držákem, který bude umožňovat jejich nastavení do vodorovné roviny. Budou vybavena i chytrou technologií, která umožňuje komunikaci s rozvaděčem a regulaci v rozmezí 60 % – 100 %.

S pracemi se začne v následujících měsících, jakmile to umožní počasí a nebudou mrazy. Projekt je podpořen z dotačního programu Státního fondu životního prostředí částkou ve výši 904 096 korun. Celkové náklady budou necelé 2 miliony korun bez DPH.

Vytvořeno 17.1.2022 9:29:35 | přečteno 416x | pfeiferovaj