Slavičínská Sokolovna po rekonstrukci zahájila provoz

Foyer

Velkolepým koncertem tří českých zpěváků – Josefa Vágnera, Jana Kopečného a Petra Ryšavého ve čtvrtek 23. června byla po tříměsíční rekonstrukci slavnostně otevřena slavičínská Sokolovna.


Barevný modro-oranžový interiér Sokolovny už je minulostí a nyní je sál i okolí laděno v tlumených v šedobílých tónech. Architekt Ondřej Zámečník ale kladl důraz na využití původních prvků, takže zůstala například zachována dominantní dřevěná plastika neznámého autora ve foyer.

Zásadně se však změnilo dispoziční uspořádání přísálí, kdy je hygienické zařízení pro muže nově na opačné straně, než bylo původně. Místo bufetu pak vzniklo hygienické zařízení pro ženy a imobilní osoby. Bufet se nyní nachází v prostoru pod schodištěm a v místech bývalého hygienického zařízení pro muže tak, aby byl přístupný i ze sálu. Dále proběhla i výměna koberců v sále a na balkonech, je provedena nová výmalby všech prostor sokolovny a je obnoveno i zastínění oken. Realizací došlo k optimálnímu uspořádání prostoru tak, aby byl smysluplně a komfortně využívám při akcích pro veřejnost.

Celá rekonstrukce je součástí projektu Revitalizace významných veřejných budov ve Slavičíně. Vyšla na 8 milionů korun, z nichž polovina je hrazena z ministerstva pro místní rozvoj z dotačního titulu Rekonstrukce a přestavba veřejných budov.

Ovace vestoje, kterých se několikrát dočkali muzikáloví zpěváci při zahajovacím koncertu, tak symbolicky patří i rekonstrukci prostoru a všem, kteří se na ní podíleli. (šim)


Slavnostní otevření Sokolovny

Foyer

Foyer

 
Sociální zařízení

Sociální zařízení

 
Muzikály naruby autor foto Milan Mikšík

Muzikály naruby autor foto Milan Mikšík

 
Muzikály naruby autor foto Milan Mikšík

Muzikály naruby autor foto Milan Mikšík

 
 
Vytvořeno 27.6.2022 13:59:40 | přečteno 421x | pfeiferovaj
load