Neděle, 22. květen 2022

Svatovojtěšský jarmark se vrací na Horní náměstí

Svatovojtěšský jarmark plakát

V neděli 24. dubna si připomeneme svátek jednoho z patronů slavičínského kostela, sv. Vojtěcha. Svatovojtěšský jarmark naváže na „předcovidovou“ tradici a nabídne místním i přespolním vše, na co byli zvyklí.

Už dopoledne začne na Horním náměstí jarmark, na němž si po celý den budete moct zakoupit řemeslné výrobky a další regionální produkty.

Po obědě je plánovaný doprovodný kulturní program. Na podiu vystoupí Cimbálová muzika Slavičan a od 14:30 hodin oblíbený zpěvák, pocházející z našeho regionu, Standa Hložek s kapelou. Tento kroměřížský rodák nazpíval své největší hity v duu s Petrem Kotvaldem, např. Bílá královna, Holky z naší školky. Velmi úspěšný byl i v triu společně s Petrem Kotvaldem a Hankou Zagorovou, z jejich repertoáru jsou dodnes živé písně Spěchám, Můj čas či Jinak to nejde.

Své sportovní umění předvedou mažoretky a cvičenky aerobiku z kroužku Domu dětí a mládeže Slavičín. Ve spolupráci s Muzeem hraček Hulín se v prostoru Horního náměstí uskuteční výstava historických kočárků. Myslivecké trofeje ve venkovní expozici představí také členové Mysliveckého spolku Hrádek.

Malí i větší návštěvníci se mohou těšit také na pouťové atrakce, které budou mít stanoviště na louce u Sokolovny.

Jitka Pfeiferová, Městské infocentrum Slavičín

Vytvořeno 20.4.2022 12:33:31 | přečteno 838x | pfeiferovaj