Ve městě bude víc kontejnerů na tříděný odpad

kontejnery na kov a sklo

Více než stovka nových kontejnerů na tříděný odpad přibude na nejvytíženějších místech ve městě. Tlak na správné třídění se totiž neustále zvyšuje a lidé jsou zvyklí, že mají kontejnery poblíž svého bydliště.

Díky projektu „Separace odpadů v Mikroregionu Luhačovské Zálesí“ bylo pořízeno mimo jiné celkem 110 kusů nových kontejnerů na tříděný odpad (papír, plast, sklo). Postupně tak dochází k výměně a posilování již zavedených kontejnerových hnízd a zároveň se hledají další vhodné plochy. Vedení města věří, že dojde k navyšování  množství správně vytříděného odpadu a objem směsného, za který se mají v budoucnu platit vysoké částky peněz, se sníží.

Město Slavičín každoročně vykazuje vynikající výsledky v odpadovém hospodářství a je držitelem několika odpadových Oskarů. V současné době Slavičané vytřídí zhruba 35 % celkového odpadu. Do roku 2025 by mělo dosáhnout alespoň 55 %, jinak si občané připlatí. Nový odpadový zákon totiž počítá s postupným navyšováním poplatku za skládkování.

Rozšíření kontejnerů

kontejnery na kov a sklo