Víkend ve znamení kultury a zábavy – čeká nás Park párty i letní kino

Park párty web

Úvodní akcí celého dění bude vernisáž výstavy dobových fotografií nazvaná Velká voda ve Slavičíně 1972, která se uskuteční v pátek 22. července od 17 hodin v Městském muzeu Slavičín, kam zveme nejen pamětníky, ale i zájemce o regionální historii mladších ročníků.

Posléze už se dění přesune do Zámeckého parku. Během odpoledne se do parku začnou sjíždět kováři a záhy začnou vytvářet svá díla. Do zvuku kovadlin a syčení při chlazení rozžhaveného železa se od 19 hodin přidá svým rázným rockovým zvukem oblíbená kapela Premiér. Věříme, že jejich největší hit Hrobař nebude v playlistu večera chybět.

Závěrečné divadelní představení z cyklu Léto s divadlem, nazvané Všechny báječný věci bylo z důvodu nemoci zrušeno.

V sobotu 23. července se uskuteční tradiční a velice oblíbená akce Park párty. Během celého dne budou moct návštěvníci nadále obdivovat řemeslný um kovářů a kovářek a při workshopu pro veřejnost si vyrobit drobný suvenýr. Od 18.30 hodin předvede své silácké vystoupení Železný Zekon.

Po celý den bude pro návštěvníky k dispozici pestrá nabídka občerstvení (guláš, speciality z grilu, hamburgery, dršťková polévka ad.). Opět bude také příležitost ochutnat vyhlášené slavičínské langoše i domácí pečivo koláčky a muffiny od členek Diaklubu.

Vzhledem k tomu, že předpověď počasí prozatím slibuje letní s vysokými teplotami, k chuti jistě přijdou různé druhy piv a pivních speciálů (Krakonoš, Poutník, Polička, Hrádek a mnoho dalších), chybět nebudou ani ochucená a nealkoholická piva a další chlazené nápoje. Luxusní chuťový zážitek pro milovníky kávy nabídne Ta káva.

Během odpoledne bude připravena zábava i pro nejmenší návštěvníky – k dovádění budou připraveny dva velké skákací hrady, zažijí dobrodružství na pirátské lodi, vyzkouší si řídit opravdovou malou motorku i vychutnají si osvěžení od SDH Slavičín. Zájemcům o hasičkou vodní klouzačku doporučujeme, aby se do parku vybavili ručníkem a náhradním oblečením.

Bubnování s Rytmem pro život je název projektu, který se rovněž zúčastní letošní Park párty. Kdokoli bude mít chuť, může se od 15 hodin připojit ke skupinovému bubnování.

Hudební program na hlavním podiu letos zajistí hvězdy regionálního, národního i mezinárodního významu.

Od 13:30 hodin zahraje Cimbálová muzika Kopica, od 14 hodin kapela Horizont a od 15:30 hodin zlínská country kapela Kochta band.

V 17:30 hodin ovládne slavičínské podium Verona a po ní od 19:30 hodin oblíbení slovenští Desmod.

Verona, obrázek se otevře v novém okně Desmod, obrázek se otevře v novém okně

Ve 21:00 hodin potěší své fanoušky skvělá, léty prověřená kapela Ocelot a závěr večera od 22:30 hodin bude patřit zlínské partičce, která si říká Pexeso. Ti uvedou na scénu hity populární hudby různých interpretů.

Věříme, že pěkné počasí přiláká do Zámeckého parku mnoho návštěvníků, kteří si užijí příjemný den ve společnosti svých známých, dobrého jídla i pití. Na celý program Park párty je vstup volný.

Pro úplnost doplňujeme informaci o dalším filmu v Letním kině - v neděli 24. července se na letní scéně Zámeckého parku uskuteční promítání českého filmu Deníček moderního fotra, začátek je ve 21 hodin, vstup je volný.

Jitka Pfeiferová, Městské infocentrum Slavičín

Vytvořeno 21.7.2022 15:42:40 | přečteno 835x | pfeiferovaj