Vrcholí třetí etapa obnovy Zámeckého parku za 7,5 milionu korun

Dětské hřiště v parku vizualizace

Obnovený altánek, nové hřiště pro děti či nové veřejné záchody. To vše přinese další etapa obnovy Zámeckého parku, která v těchto dnech vrcholí odstraněním střechy původního altánku.

Poblíž je instalováno kluziště pro bruslení, které s prvními mrazy spustí provoz, tak prosíme návštěvníky o opatrnost, budou chodit okolo staveniště. Altánek byl ve špatném stavu a je nutné to rychle řešit.

Záměr obnovy je zhruba z poloviny hrazen z národní dotace na podporu cestovního ruchu. Projekt zahrnuje náhradu altánku za nový a zvelebení celého jeho okolí včetně bývalého tanečního kola. Tyto prvky sem byly umístěny až po znárodnění parku v padesátých letech a nyní se nacházejí za hranou životnosti. Návrh obnovy připravila již před několika lety architektka Alena Vránová po konzultacích s památkáři, kteří na Zámecký park dohlížejí. 

Stávající dětské hřiště již nevyhovuje jak dětem, tak i náročným požadavkům památkářů, kteří argumentují nevhodně zvolenými prvky křiklavých barev. Nové hřiště bude obohaceno o netradiční elementy, jako je balanční deska, podzemní telefon či závěsné prvky („kokony“). Nebude chybět ani houpačka pro nejmenší děti. Vše pouze z přírodních materiálů tak, jak se do parku sluší a patří.

„Prvky ze stávajícího hřiště hodláme repasovat a v příštím roce využít pro výstavbu nového dětského hřiště v místní části Hrádek na Vlárské dráze,“ doplnil starosta Chmela s tím, že tyto práce čekají na jarní měsíce roku 2023.

Finanční náklady na hřiště, altánek i WC by měly dosáhnout zhruba 7,5 mil. Kč bez DPH, přičemž dotace by měla pokrýt cca 50 % z těchto nákladů. Již v minulých dvou letech se Zámecký park dočkal milionových investic, a to v první etapě revitalizace, kdy byl obnoven most mezi parkem a koupalištěm, a v druhé etapě, při které se proměnil vstupní prostor do areálu letního kina.


Obnova Zámeckého parku - 3. etapa

altánek po revitalizaci

altánek po revitalizaci

 
altánek je ve špatném stavu

altánek je ve špatném stavu

 
vizualizace nového hřiště

vizualizace nového hřiště

 
 
Vytvořeno 1.12.2022 15:53:43 | přečteno 709x | pfeiferovaj
load