Pátek, 20. květen 2022

Zlepšujeme Slavičín vstupuje do dalšího ročníku, přihlášeno je sedm projektů

slavextrails3D

Památná lavička Jana Pivečky u slavičínského gymnázia, přírodní zahrada u ZŠ Malé Pole, socha Panny Marie nad sídlištěm Malé Pole nebo nový plot okolo Armyparku. I tyto projekty přihlásili občané města letos do druhého ročníku Zlepšujeme Slavičín.

Do něho se zapojily spolky i obyvatelé na území města. Faktem je, že projektů z loňska si všiml snad každý Slavičan – čistily se kurty v Zámeckém parku, v Nevšové se sázel sad, vznikají trailové stezky nad Hrádkem nebo kaplička/rozhledna na Šabatci.

Celkem se do druhého ročníku přihlásilo sedm záměrů, které chtějí vylepšit prostor Slavičína a blízkého okolí. Kromě projektů zmíněných v úvodu to jsou záměry, které zastřešují například členové Klubu přátel historie Slavičínska, kteří chtějí zpřístupnit pro občany již téměř pozapomenutá místa nad městem – morový hřbitov a studánku Bučkova jama. Nadšenci z Armyparku Slavičín se zase rozhodli za prostředky z participativního rozpočtu opravit poničené betonové oplocení kolem areálu Armyparku. Krásným příkladem, že i z malých částek participativního rozpočtu lze vytvořit „velkou věc“, je spolek Slavex Trails, který v loňském roce vznikl, z participativního rozpočtu vytvořil dvě trailové stezky a v letošním roce opět zažádal o finanční příspěvek na vybudování základny pro své členy i ostatní bikery.

Občané budou mít možnost ocenit nejlepší návrhy prostřednictvím hlasování v aplikaci Mobilní rozhlas. Každý může udělit až pět hlasů zajímavým projektům.  Veřejné vyhlášení výsledků participativního rozpočtu Zlepšujeme Slavičín proběhne na začátku června. Město Slavičín se rozhodlo podpořit všechny návrhy k realizaci. (tz)

Hlasovat prostřednictvím Mobilního rozhlasu můžete zde.

Zlepšujeme Slavičín

Vytvořeno 4.5.2022 8:24:16 | přečteno 494x | pfeiferovaj