ZRUŠENO Filmová hudba na letňáku

Koncert filmové hudby pro Ukrajinu

Koncert je zrušen, proběhne v náhradním termínu, který bude upřesněn. 

Dechový orchestr Zábřeh je tvořen cca 70 členy, především žáky a absolventy ZUŠ Zábřeh, pod vedením dirigenta Lubomíra Vepřka. V letošním roce si toto amatérské těleso připomíná 25. výročí založení. Za dobu svého působení sklidil mnoho úspěchů a absolvoval rovněž koncertní turné a festivaly v Číně, Norsku, Francii atp.

V posledních letech se Dechový orchestr Zábřeh věnuje projektu filmové hudby.

Na projekt filmové hudby se Dechový orchestr Zábřeh zaměřil v roce 2018. Aranže skladeb vznikají exkluzivně pro tento orchestr. V režii orchestru je pak nejen výběr skladeb, ale také střih filmových záběrů, které jsou promítané v pozadí a dotváří divácký zážitek z hudebního představení.

Sedmdesátičlenný orchestr na projektu spolupracuje se sborem, který nově vzniká každý rok přímo na míru vybranému repertoáru. Na podiu tak v jednu chvíli vystupuje přibližně stovka účinkujících. Návštěvníci koncertu se mohou těšit na světoznámé melodie filmových trháků jako jsou Harry Potter, Piráti z Karibiku, Batman nebo Noc na Karlštejně.

Přijměte naše pozvání a nechte se přenést do filmového světa v sobotu 28. května na letní scéně Zámeckého parku ve Slavičíně, z důvodu projekce na filmové plátno začíná hudební představení ve 21 hodin. Výtěžek dobrovolného vstupného bude věnován ve spolupráci s Charitou Slavičín na pomoc Ukrajině a záštitu nad akcí přijal hejtman Zlínského kraje Radim Holiš. Kvůli technické náročnosti se akce může konat pouze za pěkného počasí.

Jitka Pfeiferová, Městské infocentrum Slavičín


Vytvořeno 9.5.2022 10:51:55 | přečteno 717x | pfeiferovaj
load