Muzejní noc nabídne zábavu i poučení – tahákem letošního ročníku bude experimentální tavení železa

Muzejní noc

V sobotu 20. května se opět po roce otevře brána slavičínského muzea, aby přivítala návštěvníky na Muzejní noci. V areálu muzea si můžete poslechnou Lidovou valašskou muziku Trnečku a oblíbený RetroTet. Na nádvoří a v zahradě muzea proběhne výstava harmonik a heligonek, komentovaná výstava historických regionálních map a také přírodovědný koutek s mikroskopy a zajímavými preparáty. Doprovodný program pro nejmenší svým programem pracovnice městské knihovny, výtvarné dílničky připraví pracovnice domu dětí. Velkým lákadlem budou šermířské příběhy a večerní ohňová show i koncert Lucie Dobrovodské na Horním náměstí. Nejen znalci historie si přijdou na své při ukázce experimentální tavby železa, kterou provedou odborníci přímo na Horním náměstí. 

Hned od začátku akce od 16 hodin budou návštěvníky vítat melodie Lidové valašské muziky Trnečky a od 17:30 hodin vystoupí RetroTet.

Protože areál muzea neposkytuje dostatečný prostor, další program se odehraje na přilehlém Horním náměstí. Zde se uskuteční neobvyklá ukázka experimentální tavby železa za použití raně středověkého technologického postupu. Především děti ocení šermířské příběhy v podání sdružení Nuntius Regis, kteří vystoupí celkem dvakrát - poprvé v 17 hodin a podruhé ve 20 hodin. Na podiu na Horním náměstí se od 18:30 hodin uskuteční podvečerní koncert Lucie Dobrovodské, účastnice mnoha pěveckých soutěží a vítězky Porty, jíž se stala ve svých 17 letech. Pomyslným zlatým hřebem celého večera bude ohňová show skupiny FAJRáci z Uherského Brodu ve 21 hodin. 

Jitka Pfeiferová, Městské infocentrum Slavičín


Muzejní noc

Muzejní noc

Muzejní noc

 
Muzejní noc

Muzejní noc

 
Muzejní noc

Muzejní noc

 
 
Vytvořeno 17.5.2023 10:15:36 | přečteno 494x | pfeiferovaj
load