Půjčit si od města na výměnu topení či soláry? Fond rozvoje bydlení nabízí možnost půjčky s úrokem 2,5%

sídliště Slavičín

Pomoc města v energetické krizi? Slavičínští zastupitelé tento týden schválili další výzvu Fondu rozvoje bydlení, který poskytuje zápůjčky občanům na modernizaci svého bydlení. Typicky se v dnešní době jedná o instalaci fotovoltaických panelů, modernizaci vytápění rodinných domů, nebo zateplování a výměnu oken.

Současná situace přináší potřebu řešit energetické úspory všeho druhu včetně státních dotací. Fond rozvoje bydlení umožní občanům Slavičína zajistit financování tak, aby zvládli vše pořídit či zrealizovat. Mohou využít krátkodobou i dlouhodobější půjčku, kterou lze samozřejmě s dotací kombinovat. 

Proto pro rok letošní rok zastupitelé na svém jednání 22. února schválili významné navýšení prostředků fondu až na 5 milionů korun. To správní radě fondu umožnilo navrhnout radě města rozšířit nabídku titulů zápůjček a také zvýšit částky určené k zapůjčení. 

Nově tedy bude možné si půjčit na vznik nového bytu až půl milionu korun nebo na zateplení bytového domu až 800 tisíc korun. Zcela nová je i možnost zápůjčky na rekonstrukci vnitřních rozvodů elektřiny a plynu. Občané starající se o nemohoucí či hůře pohyblivé rodinné příslušníky jistě ocení možnost levněji upravit dům či byt i jeho okolí na bezbariérové. Za zmínku jistě stojí příznivý úrok ve výši 2,5 % na dobu maximálně 6 let bez nutnosti ručit nemovitostí.

Za sedmadvacet let existence Fondu rozvoje bydlení (FRB) zapůjčilo město svým občanům přes 23 milionů korun a na úrocích si přišlo na víc než 1,8 milionu korun.

V roce 2023 bude výběrové řízení vyhlášeno v dubnu, proto doporučujeme zájemcům o zápůjčky z FRB včas si připravit všechny potřebné dokumenty (např. stavební povolení, pokud je potřeba). (TZ)

Vytvořeno 27.2.2023 8:37:25 | přečteno 298x | pfeiferovaj
load