Čtvrtek, 9. prosinec 2021

10. března: Koronavirus: opatření vlády a vedení města Slavičín

V úterý 10. března od 18 hodin vešlo v platnost mimořádné nařízení vlády, kterým se ruší výuka na základních, středních, vyšších odborných a vysokých školách. Současně jsou zrušeny všechny kulturní, společenské a sportovní akce s účastí nad 100 lidí, a to veřejné i soukromé. Město Slavičín tento zákaz rozšiřuje a ruší do neděle 15. března veškeré jmenované typy akcí.

Zdůrazňujeme, že je bez výjimek zrušena výuka na všech typech škol (s výjimkou mateřských školek, kde rodičům doporučujeme ponechat děti navštěvující mateřské školky do konce pracovního týdne z preventivních důvodů doma), výuka neprobíhá ani v Základní umělecké škole Slavičín a také se nekonají zájmové kroužky Domu dětí a mládeže Slavičín.

Opatření o rušení kulturních a společenských akcí se aktuálně týká především soutěžní divadelní přehlídky Valašské křoví, která se uskuteční pouze v omezeném a neveřejném režimu.

Zároveň se ruší i Benefiční koncert aneb Pomoc pro Afriku pěveckého sboru Cantare, který se měl konat v nedělí 15. března ve slavičínském kostele. Případný náhradní termín koncertu prozatím není stanoven.

Běžný provoz Městské knihovny Slavičín je prozatím bez omezení, dnešní přednáška vojenského historika Františka Trávníčka plánovaná na úterý 10. března je přesunuta na náhradní termín 6. dubna. Pravidelná individuální setkávání spolků se prozatím neruší, předpokládá se zodpovědný přístup účastníků, kteří ve vlastním zájmu dodržují doporučení proti šíření nákazy.

V Městské nemocnici Slavičín stále platí přísný zákaz návštěv, a to až do odvolání.

Vytvořeno 10.3.2020 15:46:24 | přečteno 1367x | pfeiferovaj