Sobota, 4. prosinec 2021

13. května: Aktuální informace pro občany

Od 11. května došlo k rozvolnění epidemiologických opatření. Otevřela obchodní centra, umožněny jsou hromadné akce do 100 osob, obnoven je provoz divadel, koncertních síní, kin a dalších podobných zařízení, vždy s účastí nepřesahující 100 osob. Začaly fungovat venkovní zahrádky restaurací, pro návštěvníky se otevřely i galerie, muzea či výstavní síně. Z poskytovaných služeb začala fungovat holičství a kadeřnictví, masérské služby či manikúry a pedikúry. Nově je možné i zkoušení oděvů v prodejně.

NAŘÍZENÍ VLÁDY

Do 17. května platí nouzový stav. V týdnu od 11. května došlo k rozvolnění epidemiologických opatření. Za dodržení přísných hygienických pravidel se otevřela obchodní centra, umožněny jsou svatební obřady, bohoslužby a další hromadné akce do 100 osob, obnoven je provoz divadel, koncertních síní, kin a dalších podobných zařízení, vždy s účastí nepřesahující 100 osob. Začaly fungovat venkovní zahrádky restaurací, pro návštěvníky se otevřely i galerie, muzea či výstavní síně. Navyšuje se kapacita studijních skupin na vysokých školách, a to na celkově 15 osob. Z poskytovaných služeb začala fungovat holičství a kadeřnictví, masérské služby či manikúry a pedikúry. Nově je možné i zkoušení oděvů v prodejně.

Pohyb venku a při sportování bude omezen na nanejvýš desetičlenné skupiny, pokud nejde o rodinné příslušníky či výkon profese, a lidé si musí od sebe udržovat alespoň dvoumetrový odstup. Jiné omezení volného pohybu už neplatí. Dosud platí povinnost nosit ochranný prostředek nosu a úst (roušku, respirátor, ústenku, šátek, šál atp.).

CO VŠE JE VE SLAVIČÍNĚ OTEVŘENO A UZAVŘENO?

Otevřenymohou být všechny prodejny a provozovny ve Slavičíně. Provozovatelé budou muset splnit hygienické podmínky a nároky, například na dodržování nejméně dvoumetrového odstupu mezi zákazníky, na dezinfekci či na vybavení prodejen. Fungují už i kadeřnictví, kosmetiky a další služby.

Od 25. května se vrátí do škol žáci 1. stupně základních škol - bližší informace k organizaci výuky naleznou rodiče na webových příslušných škol.

Základní umělecká škola Slavičín obnovila individuální výuku, skupinová výuka bude fungovat od 25. května.

Od úterý 12. května obnovuje provoz Nízkoprahové zařízení KamPak? v běžné provozní době za zvýšených hygienických opatření, bližší informace naleznete na sociálních sítích služby a při vstupu do zařízení.

Městský úřad Slavičín bude fungovat v obvyklých provozních hodinách: pondělí a středa 8 – 17 h, út, čt, pá 8 – 14 h. V souladu s vládním usnesením městský úřad upřednostňuje kontakt písemný, elektronický (datovou schránkou, e-mailem) či telefonický před osobním. Není-li výjimečně možné vyřídit záležitost těmito způsoby, je nutné si svou osobní návštěvu předem dohodnout s příslušným zaměstnancem. Do budovy radnice tak bude veřejnosti umožněn přístup za zpřísněných hygienických podmínek (povinnost používat roušku či jinou ochranu obličeje a dodržovat bezpečnou dvoumetrovou osobní vzdálenost) a pouze těm osobám, které budou mít domluvenou schůzku a osobám za účelem podání.

Městské infocentrum Slavičín je pro veřejnost otevřeno v běžné provozní době.

Městská knihovna Slavičín zahajuje běžný provoz od pondělí 11. května, a to za dodržení bezpečnostních opatření. Čtenáři mohou navštívit knihovnu v obvyklé půjčovní době kromě pátku, kdy je zavřeno z důvodu dezinfekce vrácených knih.

Uzavřeny jsou restaurace vyjma závodního stravování; povolen je prodej přes výdejní okénko a fungování restauračních zahrádek, což provozují i restaurace a další provozovny s občerstvením ve Slavičíně.

Od 11. 5. se bude postupně obnovovat provoz slavičínských mateřských škol. V první vlně budou k dispozici pro děti pracujících rodičů.Bližší informace naleznete na webových stránkách školek.

Je možné využívat posilovny, tělocvičny a fitcentra při dodržení omezení počtu osob a rozestupů mezi nimi minimálně 2 m, časté dezinfekce nářadí a pomůcek, nelze využívat šatny a sprchy!

Kurty u Sokolovny jsou v provozu při dodržení podmínek sportování nanejvýš desetičlenné skupiny - kontakt - tel. 730 594 208.

Pro veřejnost jsou otevřena víceúčelová hřiště na sídlišti Malé Pole (u SBD Obzor) a na sídlišti Vlára (u školy).

Autobusy jezdí v omezeném režimu (dle prázdninových JŘ) – pro rozsah omezení nařizovaného Zlínským krajem sledujte na: http://www.koved.cz/aktuality/omezeni-dopravy/. Konkrétní spoj lze ověřit na www.idos.cz. Od pondělí 25. května začnou jezdit školní autobusové linky a dojde i k obnově dálkové autobusové dopravy.

Farnost Slavičín oznamuje, že od pondělí 11. května už může být na bohoslužbě 100 lidí, proto se mše svaté konají opět v tradičních časech – pondělí, středa a pátek v 18 hodin večer, úterý, čtvrtek a sobota v 7 hodin ráno a tři nedělní mše svaté v 7.15, 9.15 a 11 hodin. Více na www.faslavicin.cz.

Online přenosy bohoslužeb už nejsou. Náhradní termín pro první svaté přijímání je neděle 28. června 2020.

SENIOR TAXI NENÍ V PROVOZU.

ZÁSADY POUŽÍVÁNÍ LÁTKOVÝCH ROUŠEK

• Roušku před prvním použitím vyvařte v horké vodě!
  • Při použití roušky si nejprve důkladně umyjte ruce, ať viry zachycené na rukou nepřenesete na roušku.
  • Rouškou si zakryjte nos a ústa a přesvědčte se, že mezi vaším obličejem a rouškou nejsou žádné mezery.
  • Během nošení se roušky nedotýkejte. Pokud se jí dotknete, hned si ruce umyjte nebo vydezinfikujte. Rouška slouží jako filtr a kapénky s virem se do ní zachytávají.
  • Jakmile rouška zvlhne, je ideální jí vyměnit za novou.
  • Roušku sundávejte zezadu a nedotýkejte se přední části. Poté si umyjte nebo vydezinfikujte ruce.
  • Látkové roušky je potřeba po použití vyvařit (90 °C) a vyžehlit, abyste je zbavili bakterií a uvízlých nečistot.

(zdroj: www.vlada.czhttps://koronavirus.mzcr.cz/)

ikona souboruLeták ke stažení a tisku 13. 5.
Vytvořeno 13.5.2020 13:09:17 | přečteno 421x | pfeiferovaj