Úterý, 30. listopad 2021

25. května: Aktuální informace pro občany

Od 25. května se rozvolňuje povinnost nosit roušky – nadále je nutné je nosit v uzavřených prostorech. Za dodržení přísných hygienických pravidel se mohou konat hromadné akce do 300 osob. Provoz mohou zahájit hotely, restaurace, kavárny a cukrárny. Žáci 1. stupně se mohou vrátit do škol. Otevírají se vnitřní prostory památek, krytá i nekrytá koupaliště, sauny ad.

UVOLŇOVÁNÍ HYGIENICKÝCH OPATŘENÍ

Od 25. května se rozvolňuje povinnost nosit roušky – nadále je nutné je nosit v uzavřených prostorech. Za dodržení přísných hygienických pravidel se mohou konat hromadné akce do 300 osob. Provoz mohou zahájit hotely, restaurace, kavárny a cukrárny. Žáci 1. stupně se mohou vrátit do škol.

Otevírají se vnitřní prostory památek, krytá i nekrytá koupaliště, sauny ad. Více informací naleznete na odkazech níže:

CO VŠE JE VE SLAVIČÍNĚ OTEVŘENO?

Otevřenymohou být všechny prodejny a provozovny ve Slavičíně. Provozovatelé budou muset splnit hygienické podmínky a nároky, například na dodržování nejméně dvoumetrového odstupu mezi zákazníky, na dezinfekci či na vybavení prodejen. Fungují už i kadeřnictví, kosmetiky a další služby.

Od 25. května se mohou vrátit do škol žáci 1. stupně základních škol – bližší informace k organizaci výuky naleznou rodiče na webových příslušných škol.

Základní umělecká škola Slavičín obnovila individuální výuku, skupinová výuka bude fungovat od 25. května.

Dům dětí a mládeže Slavičín obnovuje některé zájmové kroužky – bližší informace naleznete na webu https://www.ddmslavicin.cz/.

Městský úřad Slavičín funguje v běžných úředních hodinách: pondělí a středa 8 – 17 h, út, čt, pá 8 – 14 h bez nutností objednání předem, budova radnice je volně přístupná.

Městská nemocnice Slavičín – od 25. 5. jsou povoleny návštěvy pacientů na lůžkovém oddělení.

Lékaři v ordinacích zatím fungují ve zvláštním režimu, doporučujeme si předem telefonicky ověřit podmínky návštěvy ordinace.

Městské infocentrum Slavičín a Městské muzeum Slavičín je pro veřejnost otevřeno v běžné provozní době.

Městská knihovna Slavičín – čtenáři mohou navštívit knihovnu v obvyklé půjčovní době kromě pátku, kdy je zavřeno z důvodu dezinfekce vrácených knih.

Od 11. 5. se postupně obnovuje provoz slavičínských mateřských škol. V první vlně budou k dispozici pro děti pracujících rodičů.Bližší informace naleznete na webových stránkách školek.

Nízkoprahová zařízení ve Slavičíně

Od úterý 12. května obnovuje provoz Nízkoprahové zařízení KamPak? v běžné provozní době za zvýšených hygienických opatření, bližší informace naleznete na sociálních sítích služby a při vstupu do zařízení.

Od úterý 12. května zahajuje provoz nízkoprahové zařízení R-Ego. Služba bude poskytována v běžné provozní době. Budou dodržována zvýšená hygienická opatření, vstup povolen pouze s rouškou. Vzhledem k používání roušky doporučujeme i časově omezený pobyt v klubu a maximální počet uživatelů. Pokud vykazujete známky respiračního onemocnění, návštěvu prosím odložte, případně je možnost využití spojení online. Bližší informace poskytnou pracovníci zařízení a jsou k dispozici na sociálních sítích a při vstupu do zařízení.

Slavičínská pobočka České pošty se vrací k běžné provozní době, tedy v pondělí až pátek od 8 do 17 hodin a v sobotu od 8 do 10 hodin.

Je možné využívat posilovny, tělocvičny a fitcentra při dodržení omezení počtu osob a rozestupů mezi nimi minimálně 2 m, časté dezinfekce nářadí a pomůcek, nelze využívat šatny a sprchy!

Kurty u Sokolovny jsou v provozu - kontakt - tel. 730 594 208. Pro veřejnost jsou otevřena víceúčelová hřiště na sídlišti Malé Pole (u SBD Obzor) a na sídlišti Vlára (u školy).

Veřejné WC jsou otevřena.

Autobusová doprava –od pondělí 25. května začnou jezdit školní autobusové linky a dojde i k obnově dálkové autobusové dopravy.

Farnost Slavičín oznamuje, že mše svaté konají opět v tradičních časech – pondělí, středa a pátek v 18 hodin večer, úterý, čtvrtek a sobota v 7 hodin ráno a tři nedělní mše svaté v 7.15, 9.15 a 11 hodin. Více na www.faslavicin.cz.

Online přenosy bohoslužeb už nejsou.

Náhradní termín pro první svaté přijímání je neděle 28. června 2020.

SENIOR TAXI obnovilo provoz – jízdu je nutné objednat den předem na tel. č. 777 320 956, na tomto čísle se můžete informovat i o hygienických opatřeních provozu Senior taxi.

ZÁSADY POUŽÍVÁNÍ LÁTKOVÝCH ROUŠEK

• Roušku před prvním použitím vyvařte v horké vodě!
  • Při použití roušky si nejprve důkladně umyjte ruce, ať viry zachycené na rukou nepřenesete na roušku.
  • Rouškou si zakryjte nos a ústa a přesvědčte se, že mezi vaším obličejem a rouškou nejsou žádné mezery.
  • Během nošení se roušky nedotýkejte. Pokud se jí dotknete, hned si ruce umyjte nebo vydezinfikujte. Rouška slouží jako filtr a kapénky s virem se do ní zachytávají.
  • Jakmile rouška zvlhne, je ideální jí vyměnit za novou.
  • Roušku sundávejte zezadu a nedotýkejte se přední části. Poté si umyjte nebo vydezinfikujte ruce.
  • Látkové roušky je potřeba po použití vyvařit (90 °C) a vyžehlit, abyste je zbavili bakterií a uvízlých nečistot.
ikona souboruLeták 25. 5. ke stažení a tisku
Vytvořeno 25.5.2020 16:47:16 | přečteno 569x | pfeiferovaj