Slavičín

oficiální stránky města
Středa, 8. prosinec 2021

Vyhledávání

27. dubna: Aktuální informace pro občany

Vláda ČR rozhodla o uvolnění opatření. Pohyb na veřejnosti je možný ve skupinách nejvýše 10 osob. Od pondělí 27. dubna se otevřou prodejny a provozovny. Městské infocentrum Slavičín bude otevřeno v běžné provozní době, Městská knihovna Slavičín bude příští týden půjčovat knihy po telefonické objednávce. Péči o předškolní děti zajistí mateřská škola Vlára. Pro veřejnost jsou otevřeny kurty u Sokolovny a také víceúčelová hřiště na sídlištích Malé Pole a Vlára.

NAŘÍZENÍ VLÁDY

Vláda ČR rozhodla o uvolnění epidemiologických omezení. Od pátku 24. dubna se mění pravidla pro pohyb a pobyt na veřejnosti. Pohyb venku a při sportování bude omezen na nanejvýš desetičlenné skupiny, pokud nejde o rodinné příslušníky či výkon profese, a lidé si musí od sebe udržovat alespoň dvoumetrový odstup. Povoleny jsou rovněž bohoslužby s účastí nejvýše 15 osob s povinným nošením ochrany dýchacích cest (rouška) a dezinfekcí. Stále platí povinnost nosit ochranný prostředek nosu a úst (roušku, respirátor, ústenku, šátek, šál atp.).

 

CO VŠE JE VE SLAVIČÍNĚ OTEVŘENO A UZAVŘENO?

Od pondělí 27. dubna mohou být otevřeny všechny prodejny a provozovny ve Slavičíně. Provozovatelé budou muset splnit přísné hygienické podmínky a nároky, například na dodržování nejméně dvoumetrového odstupu mezi zákazníky, na dezinfekci či na vybavení prodejen. V prodejnách s oblečením si zákazníci nebudou moci zboží zkoušet.

 

Městské infocentrum Slavičín bude pro veřejnost otevřeno v běžné provozní době.

 

Městská knihovna Slavičín bude v týdnu od 27. 4. do 30. 4. nebude otevřena pro veřejnost. Výpůjčky knih už budou fungovat od úterý 28. 4., a to pouze telefonické objednání vybraných titulů s převzetím ve smlouvenou dobu tzv. balíčkovou službou.

 

Uzavřeny jsou restaurace vyjma závodního stravování; povolen je prodej přes výdejní okénko, což provozují i restaurace a další provozovny s občerstvením ve Slavičíně.

 

Nadále zůstávají uzavřené školy, ZUŠ, DDM a mateřské školy.  

V týdnu od 27. 4. do 30. 4. bude péči o předškolní děti zajišťovat mateřská škola Vlára. Tato služba je určena pouze pro děti rodičů pracujících ve zdravotnictví a dalších nezbytných profesích, a to v době od 7 do 15 h. Bližší informace získáte na telefonním čísle 739 314 815.

 

Od pondělí 27. 4. je možné využívat posilovny, tělocvičny a fitcentra při dodržení omezení počtu osob a rozestupů mezi nimi minimálně 2 m, časté dezinfekce nářadí a pomůcek, nelze využívat šatny a sprchy!

Kurty u Sokolovny jsou v provozu při dodržení podmínek sportování nanejvýš desetičlenné skupiny - kontakt - tel. 730 594 208.

Pro veřejnost jsou otevřena víceúčelová hřiště na sídlišti Malé Pole (u SBD Obzor) a na sídlišti Vlára (u školy).

 

Městský úřad Slavičín bude fungovat v obvyklých provozních hodinách: pondělí a středa 8 – 17 h, út, čt, pá 8 – 14 h. V souladu s vládním usnesením městský úřad upřednostňuje kontakt písemný, elektronický (datovou schránkou, e-mailem) či telefonický před osobním. Není-li výjimečně možné vyřídit záležitost těmito způsoby, je nutné si svou osobní návštěvu předem dohodnout s příslušným zaměstnancem. Do budovy radnice tak bude veřejnosti umožněn přístup za zpřísněných hygienických podmínek (povinnost používat roušku či jinou ochranu obličeje a dodržovat bezpečnou dvoumetrovou osobní vzdálenost) a pouze těm osobám, které budou mít domluvenou schůzku a osobám za účelem podání.

 

Autobusy jezdí v omezeném režimu (dle prázdninových JŘ) – pro rozsah omezení nařizovaného Zlínským krajem sledujte na: http://www.koved.cz/aktuality/omezeni-dopravy/ - zde naleznete také specifická omezení pro vlaky a dálkovou dopravu, které je třeba před případnou cestou nastudovat. Konkrétní spoj lze ověřit na www.idos.cz.

 

Od pátku 24. dubna se mohou konat bohoslužby s účastí maximálně 15 osob. Tyto bohoslužby budou ve slavičínském farním kostele přednostně vyhrazeny pro rodiny, na jejichž úmysl se bohoslužby slouží. Prosíme ostatní věřící, aby respektovali omezení počtu osob na bohoslužbách. Nadále je možné sledovat online přenosy bohoslužeb ze slavičínského kostela. Odkaz naleznete na webových stránkách farnost https://faslavicin.cz/.

 

NOUZOVÁ ROZVÁŽKA NÁKUPŮ POTRAVIN A LÉKŮ PRO OHROŽENÉ OBČANY; ROZVOZY OBĚDŮ

Město Slavičín a Charita Slavičín nabízí pro osaměle žijící občany města Slavičín nad 70 let nebo pro ty, jejichž zdravotní stav jim nedovoluje se o sebe postarat, zajištění dovozu základních potravin a léků. Objednávky (pište nejlépe SMS!) na tel. 604 404 328 nebo email info@slavicin.charita.cz. Cena objednávky nesmí překročit částku 500 Kč. Do objednávky uveďte jméno a bydliště, kontaktní adresu a telefon, rok narození, nákupní seznam. Platba bude řešena individuálně. Rozvoz je prováděn podle množství objednávek bezodkladně a je bezplatný. Senioři si rovněž mohou objednat dovoz dezinfekce na ruce.

V případě, že bude služba vytížena, je možné se obrátit také na hasiče Slavičín: 725 642 001.

ROZVOZ OBĚDŮ PRO SENIORY – nové objednávky: 733 676 710.

 

SENIOR TAXI NENÍ V PROVOZU.

 

NÁVŠTĚVY LÉKAŘŮ JEN V AKUTNÍCH PŘÍPADECH, NEMOCNICI NENAVŠTĚVUJTE

V rámci protiepidemických opatření s cílem minimalizovat možnou infekci novým koronavirem žádáme o předchozí telefonickou domluvu před návštěvou lékaře. Lékaři ordinují jen v akutních případech. Zbytná vyšetření a ošetření odložte, vše konzultujte telefonicky.

V nemocnici platí přísný zákaz návštěv. Nemocnice neposkytuje službu lékařské první pomoci.

 

ŠITÍ ROUŠEK

Prosíme občany o šití roušek a o jejich poskytnutí. Nabídky i poptávky shromažďujeme na emailu: rousky.slavicin@gmail.com, popř. přes FB www.facebook.com/slavicin.mesto. Město Slavičín pomůže s distribucí potřebným. Ušité roušky je možné odevzdat na městském infocentru – telefon: 737 751 874, roušky můžete v obalu vhodit do poštovní schránky infocentra. Tyto roušky jsou k dispozici všem, kdo je potřebují z řad široké veřejnosti. Vyzvednout si je můžete každý všední den od 8 do 16 hodin v infocentru.

Děkujeme všem, kteří šijí roušky a pomáhají!!

 

 

ZÁSADY POUŽÍVÁNÍ LÁTKOVÝCH ROUŠEK

  • Roušku před prvním použitím vyvařte v horké vodě!
  • Při použití roušky si nejprve důkladně umyjte ruce, ať viry zachycené na rukou nepřenesete na roušku.
  • Rouškou si zakryjte nos a ústa a přesvědčte se, že mezi vaším obličejem a rouškou nejsou žádné mezery.
  • Během nošení se roušky nedotýkejte. Pokud se jí dotknete, hned si ruce umyjte nebo vydezinfikujte. Rouška slouží jako filtr a kapénky s virem se do ní zachytávají.
  • Jakmile rouška zvlhne, je ideální jí vyměnit za novou.
  • Roušku sundávejte zezadu a nedotýkejte se přední části. Poté si umyjte nebo vydezinfikujte ruce.
  • Látkové roušky je potřeba po použití vyvařit (90 °C) a vyžehlit, abyste je zbavili bakterií a uvízlých nečistot.

Roušky nás nedokážou před viry úplně ochránit, ale působí jako prevence, protože může zachytit kapénky, na které jsou viry běžně navázány. Navíc mohou zabránit tomu, abychom nenakazili ostatní, pokud už nemocní jsme.

Proto jsme se rozhodli, že je budeme běžně používat, vždy když budeme v blízkosti dalších osob, abychom ochránili sebe i je.

ikona souboruLeták ke stažení a tisku 27. 4.
Vytvořeno 27.4.2020 12:57:32 | přečteno 924x | pfeiferovaj

Navigace

město Slavičín

 
 

město Slavičín
Osvobození 25, 763 21 Slavičín

tel.: 577 004 800*
fax: 577 004 802
e-mail: podatelna@mesto-slavicin.cz
ID datové schránky: jsub2vd

IČ: 00284459
DIČ: CZ00284459
č.ú.: 2924661/0100, KB a.s.

 
load